KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

AFC Guzikówka Mistrzem Podkarpacia!

Drużyna AFC Guzikówka sportkrosno.pl sięgnęła po Mistrzostwo Podkarpacia na, zorganizowanym w minioną niedzielę, 23 stycznia, Turnieju HEIRO CUP. W finale, zawodnicy z Krosna, pokonali gospodarzy imprezy, Heiro Rzeszów 3-1 (2-1). W meczu o 3. miejsce Sąsiedzi Opole pokonali Panoramę GSM Tarnów 5-1 (4-0).

AFC Guzikówka trafiła, jak się okazało, do najmocniejszej grupy w tym turnieju, z dwiema drużynami grającymi w Ogólnopolskiej II Lidze Futsalu, tj. HEIRO Rzeszów i Akademia Futsalu Tarnów oraz bardzo mocną drużyną Jakuba Brzesko.

Wpierwszym meczu Guzikówka grała z jednym z faworytów mistrzostw - Heiro Rzeszów. Po nienajgorszym meczu, ale przy minimalnym braku szczęścia, przegrała 2-0. Zrobiło się trochę nerwowo, bo w kolejnym meczu, z Brzeskiem, przyszli mistrzowie, nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Po dobrej i poukładanej grze Guzikówka wygrała 4-1, strzelając dwie bramki w momencie, gdy drużyna z Brzeska grała z wycofanym bramkarzem i atakowała w 6. – Było nieźle i wiedzieliśmy, że ostatni mecz zadecyduje o naszych dalszych losach. Ale nie chcąc oglądać się na innych, musieliśmy go wygrać. – relacjonuje Przemek Koszelnik.

Na ostatni mecz w grupie, drużyna Guzikówki czekała aż 4 godziny. Mecz z zespołem z Tarnowa, który miał z krośnianami rachunki do wyrównania za porażkę sprzed roku, rozpoczął się dla Guzikówki wręcz katastrofalnie. 5 minut meczu i.. wynik 3-0 na korzyść przeciwników. Nic się nie kleiło do ostatniej minuty pierwszej połowy, kiedy to Łukasz Pulnar strzelił bramkę na 3-1. Po przerwie Guzikówka musiała mocno zaatakować. Na drugą połowę wychodzą: Sabatowski, Pulnar, Jędrzejczyk, Dragan i Wierdak. Ta piątka, w ciągu 9 minut drugiej połowy, doprowadziła Guzikówkę do euforii, halę do wrzenia a drużynę Akademii do rozpaczy. Guzikówka wygrała 4-3, po niesamowitym i najlepszym, w opinii obserwatorów, meczu. Drużyna z Krosna jest w ćwierćfinale! Tu czekał na Nich zwycięzca gr. A - drużyna z Ożarowa. – Chyba najłatwiejszy mecz turnieju. Wygrywamy 7-0! Mamy historyczny dla Nas sukces, jesteśmy w najlepszej 4 mistrzostw! – dodaje Przemek Koszelnik.

W półfinale Guzikówka trafiła na Panoramę GSM Tarnów, opartą na zawodnikach Akademii Futsalu Tarnów. – Mając w głowach mecz z ATF w grupie wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko. – relacjonuje Przemek Koszelnik. Krośnianie zaczęli trochę nerwowo i przegrywali 1-0. W miarę upływu czasu piłkarze Guzikówki uporządkowali grę, przyspieszyli i wyszli na prowadzenie 2-1. Druga część meczu była bardzo wyrównana. Jeden błąd w obronie wystarczył, aby, na 2 i pół minuty przed końcem spotkania, Panorama wyrównała stan meczu. Widmo rzutów karnych zaczęło zaglądać w oczy krośnian. I tu dał znać o sobie 'geniusz' Łukasza Pulnara, który, na pół minuty przed końcowym gwizdkiem, jednym cudownym zwodem, zostawił całą obronę Panoramy za swoimi plecami i kapitalnym strzałem, w okienko bramki, dał Guzikówce FINAŁ!

W finale Guzikówka spotkała się z, dobrze jej znaną, drużyną gospodarzy, z którą, na dzień dobry, przegrała 2-0. – Cóż napisać o takim meczu? Można by wiele, można by każdego z osobna chwalić. Zagraliśmy najlepszy mecz tego dnia, choć byliśmy już bardzo zmęczeni. Wygraliśmy go 3-1 z bardzo mocnym, jak zawsze, HEIRO. Czarny koń turnieju został MISTRZEM PODKARPACIA w FUTSALU. Odtańczyliśmy na środku hali Nasz taniec radości. Odśpiewaliśmy chóralne o Guzikówka OOOLLLEEE!. Odebraliśmy Nasze drogocenne medale oraz puchar i w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów. – relacjonuje najbardziej emocjonujące chwile Turnieju Przemek Koszelnik. – Na koniec jeszcze podziękowania dla portalu sportkrosno.pl i Pizzerii Joanna. Wielkie dzięki PLANECIE Korczyna za doping w półfinale (Panowie! czuliśmy się, jakbyśmy grali w Krośnie). Całej drużynie należą się podziękowania za zaangażowanie, walkę i wielkie serce, a w szczególności Pawłowi Jędrzejczykowi i Arturowi Wierdakowi, którzy Nas wspomagali w tym turnieju. Za wielki wkład w ten sukces, bo to niewątpliwie sukces! – dodaje Przemek.

AFC Guzikówka Krosno wystąpiła w składzie: Sabatowski Mariusz, Pulnar Łukasz, Skublicki Szymon, Dragan Krzysztof, Balon Paweł, Nycz Marcin, Jędrzejczyk Paweł, Wierdak Artur, Koszelnik Przemysław.