Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krośnieńskie siatkarki z trzecim z rzędu tytułem Akademickich Mistrzostw Polski

Krośnieńskie siatkarki z trzecim z rzędu tytułem Akademickich Mistrzostw Polski Fot. Łukasz Jaracz

One znowu to zrobiły! Siatkarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie trzeci raz z rzędu sięgnęły po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. W rozgrywanych w dniach 1-4 maja, na arenach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zawodach podopieczne Dominika Stanisławczyka zostawiły w pokonanym polu piętnaście innych zespołów, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. W finałowym meczu krośnieńskie zawodniczki nie dały szans reprezentację Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

REKLAMAKiedy trzy lata temu studentki krośnieńskiej uczelni sięgnęły po pierwszy tytuł można było mówić o małej niespodziance. W tym roku, patrząc na wyniki zespołu ligowego oraz mając w pamięci fakt, że krośnianki mają na swoim koncie już dwa tytuły, reprezentantki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej były stawiane w roli faworytek. Wygrywając wszystkie spotkania w grupie „B” siatkarki znad Wisłoka potwierdziły swoje wysokie aspiracje.

W międzyczasie, jeszcze przed spotkaniem grupowym z Uniwersytetem Gdańskim, redakcji serwisu khskarpaty-krosno.pl udało się zamienić słowo z Katarzyną Nadziałek. Zawodniczka przyznała, że mimo zmęczenia sezonem ligowym nikt nie odpuszcza, a cel pozostaje niezmienny - obrona mistrzowskiego tytułu.

„Cieszymy się, że wygrałyśmy te spotkania i w dalszym ciągu walczymy, aby obronić złoto. Jesteśmy już troszkę zmęczone grą w lidze i na AMPach, mimo wszystko każda z nas chce kolejny raz wywalczyć tytuł mistrza, bo po to przyjechałyśmy tutaj.”

Wyniki rywalizacji zespołu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w grupie „B”:

Data i godzina
  
Wynik
02.05.2014 (piątek) 10:30 PWSZ Krosno UE Katowice 2:1 (23:25, 25:17, 15:12)
02.05.2014 (piątek) 20:00 PWSZ Krosno ALK Warszawa 2:0 (25:20, 25:15)
03.05.2014 (sobota) 13:30 UG Gdańsk PWSZ Krosno 0:2 (18:25; 22:25)

Klasyfikacja końcowa grupy „B”:

M-ce
Drużyna
Mecze
Punkty
Sety
1 PWSZ Krosno 3 6 6:1
2 ALK Warszawa 3 5 4:2
3 Uniwersytet Gdański 2 3 2:3
4 UE Katowice 3 3 2:6

Półfinałowa grupa „E”, do której krośnianki awansowały razem z drużyną Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, został uzupełniona o zespoły reprezentujące PWSZ Tarnów oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne wyniki, rywalizację w tej grupie można z pewnością nazwać przedwczesnym finałem, bo oprócz tarnowskiego zespołu pozostałe drużyny znalazły się w czołowej czwórce mistrzostw w 2013 roku.

Barbara Mikosz zapytana po fazie grupowej o szanse w rywalizacji z tak mocnymi rywalami odpowiedziała, że zespół zrobi wszystko, aby udało się wykonać plan nakreślony przed mistrzostwami.

„Powoli staramy się realizować plan. Wiadomo, że każdy zespół chcę wygrać, dlatego nie można ani na chwile tracić koncentracji. Zrobimy wszystko, aby w niedziele wrócić do Krosna zadowolone i szczęśliwie.”

Sobotnie, wcale nie łatwe, zwycięstwo nad PWSZ-em Tarnów oznaczało, że decydujący o podziale miejsc w małym i dużym finale będzie mecz z Uniwersytetem Szczecińskim. Podobnie jak w zeszłym roku ponownie górą były krośnianki, które awansując do finału mistrzostw miały już w kieszeni medal, jednak nierozstrzygniętą kwestią pozostawał jego kolor.

Wyniki spotkań krośnieńskiego zespołu w półfinałowej grupie „E”:

Data i godzina     Wynik
02.05.2014 (piątek) 20:00 * PWSZ Krosno ALK Warszawa 2:0 (25:20, 25:15)
03.05.2014 (sobota) 19:30 PWSZ Krosno PWSZ Tarnów 2:0 (25:18; 29:27)
04.05.2014 (niedziela) 9:30 Uniwersytet Szczeciński PWSZ Krosno 0:2 (24:26, 22:25)

* drużyny, które rywalizowały ze sobą w pierwszej fazie nie grają już ze sobą, a w półfinałowej tabeli dopisywane są punkty oraz wynik potyczki grupowej.

Na drodze krośnieńskich siatkarek do trzeciego z rzędu tytułu Akademickich Mistrzostw Polski stanęły zawodniczki Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, które podobnie jak finałowe rywalki nie zaznały w trakcie turnieju goryczy porażki. Paulina Czekajska, zapytana przed decydującym spotkaniem o formę zespołu przyznała, że wszyscy odczuwają trudy turnieju, ale wychodząc na parkiet nikt nie będzie o tym pamiętał.

„Nie ukrywam, ze cały turniej już daje nam nieźle w kość, bo przez te trzy dni zagrałyśmy już pięć spotkań, ale myślę że wykrzeszemy na finał jeszcze resztki sił i wrócimy do Krosna z podwójnym złotem.”

Na szczęście sił wystarczyło. Decydujące o złotym medalu spotkanie miało swoją temperaturę, ale ostatecznie zwycięsko wyszły z niego zawodniczki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które zdobywając tytuł trzeci rok z rzędu piszą nową historię (nie tylko) akademickiej siatkówki.

Wyniki spotkania finałowego:

PWSZ Krosno - AGH Kraków 3:0 (25:22,25:20,25:14)

Pisząc o sukcesach ligowego zespołu, po zwycięstwie w półfinale play-off, użyłem stwierdzenia, że na jedną noc Krosno przestało być miastem szkła, a stało się miastem siatkówki. Dziś z ogromną przyjemnością stwierdzam, że bardzo się wtedy pomyliłem. Kolejne sukcesy dowodzą, że Krosno już jakiś czas temu, całkiem niepostrzeżenie, stało się miastem siatkówki. Mimo, że w ostatnich latach priorytety miasta, zarówno sportowe, jak i te promocyjne, były gdzieś obok tej dyscypliny, to dzięki ogromnej pracy garstki ludzi udało się stworzyć nową, niezwykle mocną wizytówkę Krosna. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał, nie tylko sportowy, ale też marketingowy, jaki drzemie w krośnieńskiej siatkówce, co daje nadzieję, że ten serial sukcesów będzie miał swoją kontynuację w kolejnych latach.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, pod wodzą Dominika Stanisławczyka, wystąpiła w składzie: Barbara Mikosz, Paulina Czekajska, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Nadziałek, Paula Słonecka, Elżbieta Szymańska, Izabela Bałucka, Aneta Duda, Dorota Jasionowicz, Ewelina Halasz, Joanna Bednarczyk i Iwona Grzegorczyk.

dk

2 komentarzy

 • kibicka

  CHŁOPAKI W FINALE BATALII O I LIGĘ!
  Gratulacje dla Dziewczyn i Chłopaków oraz sztabów trenerskich, działaczy i sponsorów.
  Bez Was wszystkich te sukcesy byłyby mniej prawdopodobne.
  Dziękujemy za wspaniałe POZYTYWNE EMOCJE, których nam dostarczacie.
  K A R P A T Y K R O S N O!!!

  Zgłoś nadużycie kibicka niedziela, 04, maj 2014 18:57 Link do komentarza
 • kibicka

  "Mimo, że w ostatnich latach priorytety miasta, zarówno sportowe, jak i te promocyjne, były gdzieś obok tej dyscypliny, to dzięki ogromnej pracy garstki ludzi udało się stworzyć nową, niezwykle mocną wizytówkę Krosna."
  OSKAR dla autora za te słowa!
  WSPOMÓC SIATKÓWKĘ!!! :-)

  Zgłoś nadużycie kibicka niedziela, 04, maj 2014 18:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj