Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dominik Stanisławczyk: Wystarczy już porażek, trzeba sobie przypomnieć smak zwycięstwa

Dominik Stanisławczyk: Wystarczy już porażek, trzeba sobie przypomnieć smak zwycięstwa Fot. Łukasz Jaracz

Zaplanowany na przyszły tydzień turniej dodatkowy w Bydgoszczy będzie dla krośnieńskiego zespołu ostatnią okazją, aby wywalczyć awans do siatkarskiej ekstraklasy. Serwis khskarpaty-krosno.pl wykorzystał ostatni moment przed wyjazdem zespołu, aby porozmawiać z Dominikiem Stanisławczykiem, który mocno wierzy, że trzecia próba osiągnięcia upragnionego celu okaże się skuteczna.

REKLAMAPrzypominamy, że rywalkami Karpat w turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 13-15 maja będą zespoły Pałacu Bydgoszcz oraz Developresu Rzeszów. Po wycofaniu się z walki o ORLEN Ligę zespołu z Torunia, tylko jeden z grających w turnieju zespołów nie pojawi się w przyszłym sezonie na parkietach ekstraklasy.

Zmęczenie sezonem z pewnością jest ogromne, a przed zespołem stoi trudne zadanie. Jak motywuje Pan swoje zawodniczki do jeszcze bardziej wytężonej pracy?
Zgadza się, sezon jest długi i zmęczenie na pewno wszyscy odczuwają. Jednak sam fakt grania o ORLEN Ligę motywuje dziewczyny do pracy, nie trzeba wymyślać nic specjalnego.

Pana podopieczne dzięki walce w finale ligi, barażu oraz Akademickich Mistrzostwach Polski ciągle są w trybie meczowym, rywalki natomiast muszą szukać tej gry. Czy myśli Pan, że to może zadziałać na korzyść w bezpośrednich pojedynkach?
Bycie w rytmie meczowym będzie naszym atutem. W tym sezonie przeżylismy juz miesiąc bez gry i wiemy, jak ciężki był to okres. Trening nigdy nie zastąpi gry. My mieliśmy jej być może aż nadto, ale nie ma co narzekać, trzeba wytrzymać te kilka dni i w Bydgoszczy dać z siebie wszystko.

Teoretycznie drużyna z ORLEN Ligi stanowi większe zagrożenie, ale zraniony porażką w półfinale Rzeszów również może mieć coś do udowodnienia. Kogo z dwójki Pałac - Developres bardziej się Pan obawia?
Wydaje mi się, że każda z trzech drużyn biorących udział w turnieju ma takie same szanse na awans. Zebraliśmy już w tym sezonie tak dużo doświadczenia, że nie będziemy się obawiać nikogo. Wystarczy nam już porażek, trzeba sobie teraz przypomnieć jak smakują zwycięstwa.

Otwieracie turniej meczem z gospodyniami. Czy to ma dla Pana jakiekolwiek znaczenie?
Bydgoszcz ma nad resztą lekką przewagę, gdyż będzie grała u siebie, ale nie jest to czynnik decydujący o zwycięstwie. Potrafiliśmy już wygrywać na wyjazdach i mam nadzieję, że tak samo będzie we wtorek, a to otworzy nam drogę do upragnionej ekstraklasy.

Szykuje Pan coś specjalnego, żeby zaskoczyć rywali, czy raczej postawi Pan na sprawdzone elementy, które zawodniczki miały okazję grać przez cały sezon.
Tak, mamy już opracowany plan gry na poszczególnych rywali i myślę, że uda nam się ich zaskoczyć. Dziewczyny zrealizują wszystkie założenia, a to zapewni nam zwycięstwa. O tym marzymy.

dk

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj