Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Weekendowe porażki KSS Karpaty Krosno

Weekendowe porażki KSS Karpaty Krosno Fot. Łukasz Jaracz

Miniony weekend nie był szczęśliwy dla siatkarskich drużyn seniorskich. Zarówno drużyna żeńska jak i męska solidarnie przegrały swoje spotkania w ramach rozgrywek ligowych.

W sobotnim meczu (10.01) siatkarki zespołu Zawisza Sulechów wyjechały z Krosna z trzema punktami. - W dwóch pierwszych partiach nie brakowało walki i emocji. Karpatki dzielnie stawiały czoła liderowi I Ligi, przez co mecz był bardzo zacięty i wyrównany - mówi Dariusz Jurczak z KSS Karpaty Krosno.

Niestety przegrana w II secie na przewagi 30:28 podłamała gospodynie, co miało odzwierciedlenie w kolejnej partii. Trzeci set to już pokaz siły ekipy Marka Mierzwińskiego.

AZS PWSZ KARPATY MOSiR KHS KROSNO - MLKS ROLTEX ZAWISZA SULECHÓW 0:3 (20:25, 28:30, 11:25)

Karpaty: Słonecka (10), Bałucka (6), A. Mikołajewska, E. Mikołajewska (7), Jurczyk (5), Grzegorczyk (7), Czarnowska (libero) oraz Oyibo (1), Czekajska (libero), Prokop (3), Szczęśnik (1) i Wajda (1)

Zawisza: Skiba (13), Perlińska (7), Bury (3), Sołodkowicz (8), Kwiatkowska (10), Szymańska (1), Rzepnikowska (libero) Baran (14), Wawrzyniak (2), Wellna, Witkowska (1) i Osadczuk

Następny mecz nasze siatkarki rozegrają 17 stycznia w Murowanej Goślinie.

Seniorzy przegrywają 3:2

II ligowej drużynie Karpat nie udał się mecz w Strzyżowie. - To siatkarze Wisłoka Strzyżów rozpoczęli udanie rok 2015 pokonując w meczu derbowym naszą drużynę 3:2 i zainkasowali w tym spotkaniu 2 cenne punkty - dodaje Dariusz Jurczak z KSS Karpaty Krosno.

Jak podkreślają działacze KSS Karpaty Krosno, Derby Podkarpacia z Wisłokiem Strzyżów zawsze były trudne dla krośnieńskich siatkarzy. Po bardzo wyraźnym zwycięstwie w pierwszym secie do 16 drużyna AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno przegrała 2 kolejne partie.

Czwarta partia to ponowne zwycięstwo biało-niebieskich. Tie break należał już jednak do gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie.

Dzięki jednemu punktowi zdobytemu w Strzyżowie seniorzy z Krosna awansowali na 5 lokatę w tabeli.

WISŁOK STRZYŻÓW - AZS PWSZ KARPATY KHS KROSNO 3:2 (16:25, 34:32, 25:17, 22:25, 15:10)

Kolejny mecz Karpaty Krosno rozegrają 17 stycznia o godz 16.00. w hali przy ul. Legionów w Krośnie. Zmierzą się z drużyną z Jaworzna.

• autor: Redakcja