Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Mistrzowie Rosji zagrają w Krośnie

Konferencja prasowa przed Międzynarodowym Turniejem Siatkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Konferencja prasowa przed Międzynarodowym Turniejem Siatkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Fot. Piotr Dymiński

Od 6 do 8 stycznia 2016 roku w Krośnie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Do "Miasta Szkła" przyjedzie siedmiokrotny i aktualny mistrz Rosji, zespół Zenit Kazań. Impreza połączona jest z akcją charytatywną: w strefie kibica przeprowadzona będzie zbiórka krwi.

REKLAMA


Turniej rozegrany zostanie w dniach 6 - 8 stycznia 2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Krosno przy ulicy Bursaki. W rozgrywkach zmerzą się: Zenit Kazań, Asseco Resovia Rzeszów i Politechnika Warszawska.

Terminy spotkań dopasowano do występów reprezentacji Polski, które będą transmitowane w telewizji. Organizatorzy nie chcieli by kibice musieli wybierać.

ZENIT KAZAŃ
- 7-krotny mistrz Rosji,
- aktualny mistrz Rosji,
- 5-krotny zdobywca Pucharu Rosji,
- dwukrotny zdobywca Superpucharu Rosji,
- aktualny zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów,
- aktualny srebrny medalista Klubowego Pucharu Świata.

Barw drużyny bronili: Aleksiej Kazakow, Aleksandr Wołkow, Nikola Grbić, Łukasz Żygadło, Clayton Stanley.
Obecnie w drużynie grają: Matthew Anderson, Aleksiej Kuleszow, Nikołaj Apalikow, Wilfredo León, Aleksiej Spiridonow, Aleksiej Wierbow, Maksim Michajłow.
Zespół prowadzi dobrze znany trener Vladimir Alekno.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW
- 7-krotny mistrz Polski,
- aktualny mistrz Polski,
- 3-krotny zdobywca Pucharu Polski,
- zdobywca Superpucharu Polski,
- finalista Pucharu CEV,
- aktualny srebrny medalista siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Barw drużyny bronili: Ivan Ilić, Ihosvany Hernández, Aleksander Mitrović, Mikko Oivanen, Georg Grozer, Matej Černič, Ryan Millar, Paul Lotman, Nikola Kovačević.
Obecnie w drużynie grają: Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek, Dawid Dryja, Olieg Achrem, Jochen Schöps, Fabian Drzyzga, Łukasz Perłowski, Krzysztof Ignaczak, Russell Holmes.
Zespół prowadzi trener Andrzej Kowal.

POLITECHNIKA WARSZAWSKA
Od wielu lat czołowa drużyna Plus Ligi Mężczyzn. Obecnie w drużynie grają: Paweł Zagumny, Guilerme Samica, Bartosz Lemański. Zespół prowadzi trener Jakub Badnaruk.

7 stycznia 2016 r. dojdzie w Krośnie do rewanżu za ostatni finał siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym zespół Zenita Kazań zwyciężył Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

PROGRAM:

6 stycznia 2016 (środa) godz. 17:00
ZENIT Kazań - AZS POLITECHNIKA Warszawska

7 stycznia 2016 (czwartek) godz. 18:00
ASSECO RESOVIA Rzeszów - ZENIT Kazań

8 stycznia 2016 (piątek) godz. 17:00
AZS POLITECHNIKA Warszawska - ASSECO RESOVIA Rzeszów

Bilety i karnety do nabycia od poniedziałku 28 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Krosno przy ulicy Bursaki. Bilet normalny: 15 zł, szkolny: 7 zł. Karnet: 35 zł.

Zbiórka krwi
Turniejowi towarzyszyć będzie po raz kolejny zbiórka krwi. - Ja sam niedawno dołączyłem do krwiodawców. Nie ma czego się obawiać, a nawet jest to bardzo przyjemne - mówił na konferencji prasowej Janusz Fic ze Stowarzyszenia Siatkówki.

Strefa Kibica-Dawcy zostanie zorganizowana w sobotę (9.01), w godzinach od 8:30 do 12:00 przed Halą Sportowo-Widowiskową w Krośnie przy ul. Bursaki.

Każda osoba, która zgłosi chęć oddania krwi otrzyma bezpłatny karnet upoważniający do wstępu na wszystkie mecze w roku 2016 organizowane przez Stowarzyszenie.

Kibice, którzy oddali krew podczas turnieju wrześniowego, dzięki otrzymanym specjalnym karnetom, wstęp na Międzynarodowy Turniej mają bezpłatny.

mg/pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj