KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młodzi siatkarze trenują w Krośnie. Przygotowują się do Mistrzostw Świata w Bahrajnie

Młodzi siatkarze trenują w Krośnie. Przygotowują się do Mistrzostw Świata w Bahrajnie Fot. MOSiR Krosno

Od 2 sierpnia w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSIR Krosno przebywa na zgrupowaniu 15-osobowa kadra kadetów w piłce siatkowej. Drużyna U19 przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 18-27 sierpnia w Bahrajnie.

REKLAMA


- Krosno jest doskonale nam znaną i wypróbowaną bazą - powiedział trener reprezentacji Maciej Zendeł. - Mamy tutaj znakomite warunki do pracy i wypoczynku. Gospodarze postarali się, żeby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. W środę po południu mieliśmy pierwszy trening - dodaje.

Kadeci zagrali pod koniec lipca na Węgrzech w Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). Do zawodników w Krośnie dołączyli: Karol Gdowski, Mateusz Poręba i Tomasz Stolc.

Zgrupowanie zakończy się 12 sierpnia. Dwa dni później reprezentacja spotka się w Warszawie i 15 sierpnia odleci do Bahrajnu. W fazie grupowej Mistrzostw Świata biało-czerwoni zagrają kolejno z Brazylią, Kubą, Japonią i Francją.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski kadetów w piłce siatkowej w ubiegłych latach również przygotowywała się w MOSiR Krosno do imprez międzynarodowych najwyższego szczebla.

Podopieczni Trenerów Macieja Zendła i Sebastiana Pawlika zdobyli najwyższe miejsca na podium i tytuły Mistrzów świata.

Kadra Polski kadetów przygotowująca się do mistrzostw świata w Bahrajnie: Sebastian Adamczyk (środkowy), Patryk Czyrniański (przyjmujący), Bartosz Firszt (przyjmujący), Karol Gdowski (libero), Filip Grygiel (atakujący), Szymon Jezierski (rozgrywający), Remigiusz Kapica (atakujący), Bartosz Michalak (środkowy), Mateusz Poręba (środkowy), Rafał Prokopczuk (rozgrywający), Wiktor Rajsner (środkowy), Artur Sługocki (przyjmujący), Tomasz Stolc (przyjmujący), Kamil Szymura (libero), Jędrzej Zaguła (przyjmujący).

Sztab szkoleniowo-medyczny: Maciej Zendeł (trener), Sebastian Pawlik (II trener), Tomasz Morga (asystent trenera i statystyk), Piotr Pszczoła (trener przygotowania fizycznego), Piotr Tatardziński (fizjoterapeuta).

red.
Fot. MOSiR Krosno

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?