KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Karpatki zdobyły Tarnobrzeg

Siatkarki PWSZ Karpaty MOSiR Krosno zwyciężyły w Tarnobrzegu. Pokonały tamtejszą Siarkę w pięciosetowym pojedynku (2:3 - 25:23, 25:22, 22:25, 17:25, 8:15). Stare siatkarskie przysłowie tym razem sprawdziło się w przypadku gospodyń tego spotkania, bo Siarka prowadziła już 2:0 w setach. Pierwszy zakończył się do 23, drugi – 22.

Podopieczne Marzeny Solskiej-Szepieniec wygrały jednak kolejne trzy odsłony. O ile trzeci set był jeszcze w miarę wyrównany, zakończył się wynikiem 22:25 dla Karpat, o tyle w czwartym i piątym secie siatkarki z Krosna nie pozostawiły gospodyniom złudzeń, kto jest lepszy. W czwartym secie Siarka zdobyła tylko 17 punktów, a w tie-breaku jedynie 8.

Po tym spotkaniu nasze dziewczyny umocniły swoją pozycję, jako wicelider tabeli. W sobotę (05.02) we własnej hali zmierzą się z zajmującym 7. miejsce Dalinem Myślenice. Początek o godz. 16.00.