Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Pierwsze miejsce PWSZ Krosno w AMP Podkarpacia

PWSZ Krosno zajął pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski Województwa Podkarpackiego w piłce siatkowej kobiet, które odbyły się 8 marca w Kielarowej. Podopieczne Marzeny Solskiej-Szepieniec, tego dnia, w fazie grupowej, podejmowały PWSZ Jarosław oraz Politechnikę Rzeszowską. Krośnianki pewnie wygrały oba te spotkania: PWSZ Krosno - PWSZ Jarosław 2:0 (25:5; 25:5), PWSZ Krosno - Politechnika Rzeszowska 2:0 (25:12; 25:12).

W półfinale PWSZ Krosno zagrał z WSiZ Rzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem Krosna 2:0 (25:8; 25:9). W finale zawodów Krośnianki zmierzyły się z Uniwersytetem Rzeszowskim, oba zespoły tego dnia chciały wywalczyć pierwsze miejsce. UR, podobnie jak PWSZ Krosno, nie pozostawił swoim rywalom cienia wątpliwości, kto będzie wlaczył o złoto, wygrywajac pewnie wszystkie swoje spotkania.

alt

Szykował się wspaniały i zacięty finał. I tak też było, dwa bardzo wyrównane sety nie przyniosły zwycięzcy. O losach meczu decydował Tie-break (przyp. red. rodzaj dogrywki w grach sportowych, w których nie jest dopuszczalne zakończenie meczu remisem), po którym PWSZ Krosno wywalczył pierwsze miejsce i złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski Województwa Podkarpackiego. PWSZ Krosno – Uniwersytet Rzeszowski 2:1 (25:23; 22:25; 15:12)

Skład PWSZ Krosno: Paluch Joanna ©, Pełka Martyna, Bednarczyk Joanna, Bielecka Sylwia, Beda Joanna, Solska-Szepieniec Marzena, Dziadosz Agnieszka, Marszałek Patrycja, Ciszczoń Sandra.