II miejsce PWSZ Krosno w półfinalach AMP

II miejsce zajęły siatkarki z Krosna na półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet, które odbyły się w Lublinie, w dniach 17-20 kwietnia. W pierwszej fazie grupowej Krośnianki podejmowały UJ Kraków, UR Lublin oraz PWSZ Tarnów. Wszystkie te spotkania zakończyły się wygraną PWSZ Krosno, bez straty ani jednego seta.

PWSZ Krosno - UJ Kraków 2:0 (25:17, 25:17), PWSZ Krosno - UR Lublin 2:0 (25:14, 25:11), PWSZ Krosno - PWSZ Tarnów 2:0 (25:11, 25:21).

W grupie półfinałowej PWSZ zagrał z AWF Kraków i UMCS Lublin. Oba spotkania to pewna wygrana Krośnianek. PWSZ Krosno - AWF Kraków 2:0 (25:21, 25:14), PWSZ Krosno - UMCS Lublin 2:0 (25:19, 25:13).

W finale PWSZ Krosno zmierzył się z Uniwersytetem Rzeszowskim. Po wyrównanych dwóch setach (18:25, 20:25) to akademiczki z Rzeszowa przechyliły szalą zwycięstwa na swoją stronę i zajęły pierwsze miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski.

Skład PWSZ Krosno: Paluch Joanna, Bednarczyk Joanna, Bielecka Sylwia, Maciejowska-Gunia Sylwia, Beda Joanna, Pełka Martyna, Dziadosz Agnieszka, Marszałek Patryjca, Pęgielska-Janda Patrycja.

Trenerzy: Stanisławczyk Dominik, Sobolewski Zbigniew.