KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PWSZ Karpaty MOSiR Krosno - Szóstka Biłgoraj

W drugiej rudzie siatkarki PWSZ Karpaty MOSiR Krosno podejmowały na wlasnej hali zeszłoroczne mistrzynie II ligi kobiet Szóstke Black Red White Biłgoraj. Wszyscy kibice którzy przyszli na mecz spodziewali sie wspaniałej walki z obu stron i obejrzeniu dobrego sportowego widowiska. W meczu nie mogła wystapic kontuzjowana Sylwia Bielecka, jej miejsce zastapiła juniorka Kinga Czarnowska.

Pierwszy set: Po 21min. zakonczył sie pierwszy set pomiedzy siatkarkami PWSZ Karpaty Krosno a Szostka Biłgoraj. Siatkarki z Krosna nie moge zaliczyć tej parti do udanych, masa błedów i punkty zdobywane seriami (2:7, 4:14) przez przyjezdne z Biłgoraja, które pewnie wygrywają seta 25:15.

Drugi set: Początek drugiej parti zapowiada się obiecujaco gospodynie na poczatku drugiej odsłony wyszły na 3 pkt prowadzenie (5:2), po dobrym okresie gry naszej drurzyny znowu siatkarki z  Biłgoraja zaczeły zdobywać punkty seriami. Gospodynie szybko roztwoniły swoją  przewagę i na prowadzenie wyszły przyjezdne ( 9:7, 11:11, 16:20) Set konczy sie wygraną Szóstki 25:17.

Trzeci set: Karpatki wyszły mocno zdeterminowane, chcąc pokazac że pierwsze dwa sety to tylko “wypadek przy pracy”. Wyrownany poczatek parti walka punkt za punkt ( 4:5, 12:13). Karpatom udało sie wyjść na prowadzenie z 2 pkt przewagą (14:12). W tym momencie trener Szóstki Bilgoraj prosi o czas. Po krótkiej przerwie siatkarki z Biłgoraja zaczęły odrabiać straty, po kilku minutach prowadziły juz (14:19). I do konca seta utrzymały pięcio punktową przewagę.