Karpaty idą jak burza!

Rewelacyjnie spisują się nasze seniorskie drużyny. Siatkarze pokonali w sobotę (5.11) MOSiR Bochnię, a siatkarki - Dalin Myślenice. W obydwu przypadkach to zwycięstwa za trzy punkty, do ich odniesienia potrzeba było tylko trzech setów.

Podopieczni Krzysztofa Frączka udali się w sobotę do Bochni. Siatkarze tamtejszego MOSiRu stawili opór tylko w dwóch pierwszych setach, pierwszy zakończył się 23:25 dla przyjezdnych, drugi był jeszcze bardziej zacięty – po grze na przewagi zakończył się stanem 27:29. O trzeciej odsłonie gospodarze zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć – zdołali ugrać zaledwie 11 punktów. Tym sposobem drużyna PWSZ Karpaty Krosno zainkasowała komplet punktów.

Dotychczasowy bilans spotkań wygląda imponująco – w siedmiu kolejkach nasi II-ligowi siatkarze odnieśli 6 zwycięstw. Ulegli tylko głównemu pretendentowi do walki o awans – Avii Świdnik. Dorobek ten daje naszemu zespołowi 3. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie (12.11) Karpaty rozegrają u siebie, w hali przy ul. Legionów. Podejmą Błękitnych Ropczyce. Początek o godz. 18.00.

Równie udanie zaprezentowały się w sobotę (5.11) nasze II-ligowe siatkarki. Na wyjazdowym spotkaniu pokonały Dalin Myślenice 3:0. Gospodynie dzielnie walczyły tylko w pierwszym secie, który zakończył się 29:31 dla krośnianek. Drugi i trzeci set nie pozostawiał już wątpliwości, kto rozdawał karty w tym meczu – wynik został ustalony na poziomie 22:25 i 16:25 dla podopiecznych Dominika Stanisławczyka.

Drużyna PWSZ Karpaty MOSiR Krosno jest wiceliderem tabeli. Kolejne spotkanie zagra wyjątkowo w środę (9.11). We własnej hali podejmie Siarkę Tarnobrzeg (4. miejsce w tabeli). Początek o godz. 18.00.