Siatkówka: Zwycięskie trzy pojedynki

W ciągu zaledwie kilku dni krośnieńskie drużyny siatkarskie rozegrały aż trzy pojedynki. Z każdego z nich wyszły zwycięsko, umacniając swe pozycje w ligowych tabelach.

Pierwsze spotkanie - nietypowo, bo w środę (9.11) – rozegrały nasze II-ligowe siatkarki. We własnej hali pokonały Siarkę Tarnobrzeg 3:0 (25:20, 26:24, 25:22), tym samym inkasując komplet punktów.

Dominik Stanisławczyk – trener PWSZ Karpaty MOSiR Krosno: - Cieszymy się, że kolejny trudny przeciwnik został odesłany z kwitkiem. Nasza forma jest nieco słabsza niż ostatnio, ale kryzys zawsze musi się kiedyś zdarzyć. Dobrze, że podczas kryzysu wygrywamy.

Po tym udanym spotkaniu podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka nie miały chwili wytchnienia – już w sobotę (12.11) udały się do Wieliczki, gdzie znów „zgarnęły” kolejną pulę. Gospodynie „urwały" jednak seta: 1:3 – 25:23, 20:25, 12:25, 21:25.

W sobotę (12.11) miał miejsce jeszcze jeden mecz - tym razem w wykonaniu naszych seniorów. Zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Frączka zakończyło się derbowe spotkanie (12.11) pomiędzy Karpatami a Błękitnymi Ropczyce, które odbyło się w hali przy ul. Legionów. Komplet punktów zainkasowali gospodarze, przyjezdni nie ugrali nawet seta (3:0 - 25:18, 25:23, 25:23).

Krzysztof Frączek – trener PWSZ Karpaty Krosno po meczu z Błękitnymi: - Wygrana za trzy punkty zawsze cieszy, ale nie do końca jestem zadowolony z poziomu gry, jaki dzisiaj zaprezentowali moi zawodnicy. Inna rzecz, że Błękitni to przeciwnik, z którym gra nam się bardzo ciężko. Myślę, że sportowo jesteśmy lepsi, ale jakoś bardzo ciężko nam to udowodnić na boisku. U nas bardzo dobrze funkcjonował blok, nieco mniejsza skuteczność w ataku, nieco mniej obron, co spowodowało, że w dwóch setach graliśmy na przewagi. Zawsze po serii dobrych spotkań przychodzi słabsze, ale cieszymy się, że inkasujemy kolejne trzy punkty. Dzięki temu zbliżymy się punktami do prowadzącej dwójki. Chcielibyśmy, żeby nasza dobra passa utrzymała się przynajmniej do końca rundy.

Po tej serii spotkań siatkarze PWSZ Karpaty Krosno nadal zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, ale mają równą liczbę punktów co poprzedzający je zespół AKS Rzeszów. Kolejny mecz nasi siatkarze zagrają na wyjeździe z Wawelem Kraków (6. miejscu w tabeli).

Z kolei nasze panie są wiceliderem tabeli. W sobotę (19.11) we własnej hali podejmą drużynę PWSZ Jedynka Tarnów (8. miejsce w tabeli).