KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pokonywali grawitację na Przedziwnej górze

50-ciu miłośników ekstremalnych zjazdów rowerowych rywalizowało podczas zawodów „Grawitacja”, które odbyły się downhillowej trasie Przedziwna DH w Iwoniczu – Zdroju. „Przedziwna” – właśnie tak nazywa się jedna z wyższych (553 m n.p.m.) gór na terenie Iwoniczu-Zdroju. Kiedyś na zboczu wzniesienia funkcjonował wyciąg narciarski.

REKLAMAPo jego likwidacji, niewykorzystywaną od lat narciarską trasę zjazdową za przyzwoleniem burmistrza Iwonicza – Zdroju, Pawła Pernala zagospodarowali członkowie Iwonickiego Klubu Sportów Ekstremalnych (IKSE) „Extreme South Team”. Urządzili tu prawdziwy raj dla miłośników ekstremalnych zjazdów rowerowych. W miarę powiększania się grona downhill’owców pojawił się pomysł urządzenia zawodów pod nazwą „Grawitacja”. Ich pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku gromadząc około 25 rowerzystów.

Myślę, że zawody były udane. W tym roku mieliśmy dwa razy większą frekwencję od ubiegłorocznej – mówi Jakub Rajchel - prezes IKSE „Extreme South Team”.

Potwierdzeniem rosnącej renomy imprezy jest fakt, iż tegoroczny mistrz „Grawitacji” przyjechał do Iwonicza – Zdroju aż z Krakowa. Bartosz Orlewicz (bo o nim tu mowa) uprawia rowerowy down hill już od 5 lat.

W Iwoniczu – Zdroju jestem po raz pierwszy. Trasa jest bardzo fajna, bardzo płynna. Przydałby się wyciąg, ale i bez niego super się tu jeździ. Na pewno wrócę tu za rok – zapewnia zwycięzca zawodów.

Czy triumfator tegorocznych zawodów obroni swój tytuł w przyszłym roku? Na pewno nie będzie mu łatwo biorąc pod uwagę fakt, iż rośnie mu poważna konkurencja rodem z Iwonicza – Zdroju. Do najbardziej odważnych i obiecujących zawodników w tej grupie z pewnością należy zaliczyć 10-letniego Jana Rygla – najmłodszego spośród uczestników tegorocznej „Grawitacji”.

iz
Foto: Jakub Rajchel

  • autor: iz

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?