KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie odwołano eliminacje Złotego Kasku. Zawody przeniesiono do Lublina

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W czwartek (30 marca) w Krośnie miały odbyć się eliminacje Złotego Kasku. Główna Komisja Sportu Żużlowego przeniosła zawody do Lublina.

REKLAMA


Pomimo przygotowanego do jazdy nowego toru żużlowego w Krośnie, GKSŻ podjęła decyzję o przeniesieniu zawodów do innego miasta.

Jak mówi dla sportowefakty.wp.pl Agnieszka Ratkowska, rzecznik Głównej Komisji Sportu Żużlowego:

Nawierzchnia w Krośnie została wymieniona po zakończeniu ubiegłego sezonu. W piątek tor przeszedł weryfikację, tym samym został dopuszczony do rozgrywania zawodów oraz treningów. Na chwilę obecną, nie został sprawdzony w praktyce - przez zawodników. Dlatego została podjęta decyzja, aby eliminacje Złotego Kasku, które miały odbyć się w Krośnie, przełożyć na stadion w Lublinie. Jest to podejście profilaktyczne, aby w razie jakichkolwiek komplikacji, zapewnić zawodnikom komfort jazdy, a kibicom oszczędzić rozczarowania. Pierwsze treningi zawodników z "Wilkiem" na plastronie powinny przynieść odpowiedź na pytanie, jak zachowuje się tor podczas regularnej eksploatacji. Jednak do czwartku zostało niewiele czasu i bezpieczniej rozegrać zawody na torze w Lublinie.

mg

  • autor: mg

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?