KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

DMEJ już 16 września w Krośnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Karol Słomka

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nie udało się rozegrać DMEJ w Krośnie podczas pierwszego podejścia - 19 sierpnia. Silnie padający deszcz nie pozwolił na rozstrzygnięcie zawodów, w których bezsprzecznie pretendentami do tytułu byli Polacy.

REKLAMA


- Te zawody można jedynie odjechać w kajakach - komentował całe zajście młody zawodnik Kacper Woryna, Dominik Kubera natomiast zaznaczył, że pogoda lubi  płatać figle - Rano na treningu był upał teraz leje, no cóż bycie dobrej myśli zapewne nie pomoże. Byliśmy dobrze spasowani z tym torem, ale najlepszym trzeba być także podczas kolejnej odsłony.

Czas na drugie podejście, które miejsce będzie miało 16 września br. w Krośnie. W Polskim składzie dojdzie do zmiany ponieważ kontuzji uległ lider polskiej reprezentacji Maksym Drabik. Wzmocnić skład postanowił menedżer ekipy niemieckiej, który w miejsce Erica Rissa desygnował Michaela Haertela. Reprezentacji Danii nie będzie towarzyszył menedżer Hans Nielsen, dla którego termin okazał się kolizyjny z innymi obowiązkami. Natomiast jeśli chodzi o skład Duńczyków nie zapowiadają oni zmian, jak reprezentacja Łotwy, która może sprawić niespodziankę.

Polacy po tytuł DMEJ sięgali siedmiokrotnie od 2008 roku i w klasyfikacji medalowej zajmują stabilną pierwszą pozycję. To właśnie reprezentacja Polski będzie broniła tytułu zdobytego w niemieckim Stralsund. Przypomnijmy, że Polacy zdobyli go w składzie - Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Kacper Woryna, Daniel Kaczmarek i Rafał Karczmarz.

Dania:
- JEPPESEN Jonas,
- Andreas Lyager,
- ANDERSEN Mikkel Brøndum,
- HANSEN Patrick,
- JAKOBSEN Fredrik.

Łotwa:
- MIHAILOVS Olegs,
- KURMIS Davis,
- TROFIMOVS Artioms,
- KOSTIGOVS Jevgenijs.

Polska:
- WORYNA Kacper,
- SMEKTAŁA Bartosz,
- KUBERA Dominik,
- KARCZMARZ Rafał.

Niemcy:
- FIENHAGE Lukas,
- SPILLER Daniel,
- MÖSER Dominik,
- GEYER Richard,
- HAERTEL Michael.

W Krośnie zapowiadają się ogromne emocje.

start: 16 września 2017, godzina: 15:30
miejsce: stadion KSM KROSNO, ul. Legionów

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?