KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Friendship Speedway Trophy już 14 października na torze w Krośnie

"Miasto Szkła" będące na krańcu żużlowej mapy Polski w połowie października będzie świadkiem dobrego speedwaya. Na krośnieńskim torze zagoszczą zawodnicy, którzy chcą wspomóc inicjatywę Friendship Speedway Trophy.

REKLAMA


Friendship Speedway Trophy to inicjatywa mająca na celu pomoc żużlowcom, którym w wyniku kontuzji zagraża przerwanie kariery.

- Obejmiemy opieką również zawodników, którzy potrzebują rehabilitacji, by wrócić do uprawiania tego pięknego, ale niebezpiecznego sportu. Naszym celem jest pomoc osobom, których marzenia dotyczą powrotu na "właściwe tory" to znaczy do pełnej sprawności - mówi Marcin Kromoliński z King Sport Marketing, organizator turnieju. - Wydarzenie, to nie lada gratka dla miejscowych kibiców, których w tym wyjątkowym dniu szczególnie się spodziewamy - dodaje.

Inicjatywa bardzo ucieszyła Witalija Biełousowa, kontuzjowanego podczas rozegranego w 2015 roku w Togliatti VII Memoriału Anatolija Stiepanowa. Zawodnicy nienależący do światowej czołówki często są skazywani sami na siebie. Niejednokrotnie właśnie tacy żużlowcy są najbardziej zdeterminowani do tego by stanąć na nogi, bez żadnych ograniczeń.

- Witalij nie będzie jedynym zawodnikiem, którego chcemy wesprzeć. Kibiców, ale w szczególności jednego z zawodników, który w ostatnim czasie odniósł kontuzje czeka miła niespodzianka - podkreśla Kromoliński.

Rozpoczęcie zawodów zaplanowano o godz. 13:00. Zawody odbędą się według formuły znanej z cyklu Speedway Euro Championship.

Obsada zawodów będzie regularnie ogłaszana na profilu facebook.com/speedway.trophy

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w zawodach, a będą chciały wspomóc akcje, będą miały taką możliwość. Wkrótce powstanie strona zawodów, na której będzie można zakupić m.in. bilet cegiełkę.

mk/mg/red.

  • autor: mk/mg/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?