Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Operacja Sarna" - czyli jak zamienić rezerwat w lotnisko? Polecamy

"Operacja Sarna" - czyli jak zamienić rezerwat w lotnisko? Fot. KrosnoCity.pl

Prawie 50 osób wzięło udział w akcji wypłaszania saren z terenu krośnieńskiego lotniska. 12 sztuk opuściło lotnisko. Podczas akcji w "rezewacie" potwierdzono obecność dzików i przynajmniej kilku kolejnych saren.

REKLAMAO obecności saren na lotnisku informowaliśmy pod koniec lipca: Lotnisko, czy może rezerwat saren?

Akcję przeprowadzono 11 października.

Do działań zaangażowano blisko 50 ludzi. Byli to głównie strażacy z miejskich jednostek OSP, pracownicy Aeroklubu i Strażnicy Miejscy. Zdjęto część ogrodzenia od strony ulicy Słonecznej. W sumie lotnisko, a raczej "rezerwat" opuściło 12 saren. To jednak nie koniec. Na lotnisku pozostały jeszcze conajmniej 3 sarny.

Potwierdziły się wcześniejsze plotki o dzikach. Komendant Straży Miejskiej, Tomasz Wajdowicz potwierdza, że widziano przynajmniej dwie duże sztuki i kilka mniejszych osobników. Obecność dzików jest wyjątkowo niebezpieczna da operacji lotniczych, ponieważ te zwierzęta ryją w ziemi, przez to mogą doprowadzić do katastrofy lądującego samolotu.

Po ogrodzeniu lotniska zwierzyna miała tam doskonałe warunki. Część terenu nadal jest zarośnięta, zakrzaczona, są tam też drzewa, w tym owocowe: grusze, jabłonie, śliwy. W "rezerwacie" znaleziono ciek wodny, a przy nim "kąpieliska", w których dziki tarzały się w błocie. Żyjąca na zarośniętej części lotniska zwierzyna miała pod dostatkiem pożywienia, a równocześnie żadnych naturalnych wrogów.

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jaki sposób z terenu lotniska wygonione zostaną pozostałe sarny i dziki.

Piotr Dymiński

 • autor: pd

2 komentarzy

 • ab10

  Takie lotnisko i taki teren byłej huty "jedynki" to niby błogość a jednak okazuje się problemem i solą w oku. Problem terenu "jedynki" się rozwiązał ale pozostało lotnisko.

  Oczkiem i perełką w głowie wojewodów jest nowy obiekt lotniczy Rzeszów-Jasionka International Air-Port. Czy wchodzić im w parade ?

  Zgłoś nadużycie ab10 niedziela, 26, październik 2014 11:24 Link do komentarza
 • nielot

  Po co "Miastu" to lotnisko ? Wszędzie tam gdzie są czynne lotniska to są one zarządzane przez profesjonalne podmioty. Pierwsze słyszę żeby straż miejska ganiała za dzikami na lotnisku. Czy gmina ma jakieś przychody z opłat lotniskowych ? Oddać lotnisko aeroklubowi i nie przeszkadzać ludziom w rozwijaniu ich pasji i hobby. Przecież ani gmina ani większość mieszkańców nie ma samolotów. Jak tak dalej pójdzie to będziemy z podatków budować port rzeczny bo kilku facetów ma jachty. Wydajcie lepiej te pieniądze na modernizację oczyszczalni w wysypiska żeby nie śmierdziało na całe Białobrzegi. Uzbrajacie nowe tereny pod budowę osiedli mieszkaniowych. Przygotujcie kolejne przemysłowe tereny inwestycyjne. A tak przy okazji to co do tej pory zrobiono za lotniskiem jest ok. Nie jest tak że wszystko jest źle ale też nie wszystko jest dobrze.

  Zgłoś nadużycie nielot sobota, 25, październik 2014 22:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj