KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Szybki wariat" na pikniku balonowym

"Szybki wariat" na pikniku balonowym Fot. KMP Krosno

Niebezpieczna jazda samochodem zakończona wypadkiem, dachowanie i radiowozy. To symulacje w ramach działań prewencyjnych policji i PZU. Na pikniku balonowym można było wejść do symulatora dachowania lub "przeżyć wypadek" w wielowymiarowym kinie 5D.

REKLAMA


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie prowadzili działania prewencyjne podczas pikniku rodzinnego w trakcie odbywających się w Krośnie XVI Górskich Zawodów Balonowych. Podczas dwudniowej akcji stoisko prewencji kryminalnej odwiedzili mieszkańcy naszego regionu. Partner wspólnej akcji - krośnieński oddział PZU udostępnił symulator dachowania i seans bezpieczeństwa w mobilnym kinie 5D.

Krośnieńscy funkcjonariusze zapewnili dzieciom i dorosłym mnóstwo wrażeń - zorganizowali event bezpieczeństwa, który połączył zabawę z edukacją.

W ramach seansu bezpieczeństwa w kinie 5D został zaprezentowany film prewencyjny "Szybki wariat". Podczas seansu widz uczestniczył w bardzo niebezpiecznej i ryzykownej jeździe samochodem osobowym. Trójwymiarowy obraz, przestrzenna muzyka oraz efekty specjalne (ruchome fotele, zapach, dym zsynchronizowane z filmem) sprawiały, że widzowie po brawurowej jeździe byli uczestnikami wypadku drogowego.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami PZU namawiali również do skorzystania z symulatora dachowania i przeżycia sytuacji wypadkowej w kontrolowanych warunkach, uświadamiając jednocześnie, jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa i schowki w samochodzie.

Dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny i usiąść w radiowozie. Funkcjonariusze podczas trwania całego pikniku przypominali maluchom o zasadach bezpieczeństwa na drogach, w miejscu zamieszkania i o bezpiecznym wypoczynku. Wolontariusze PZU rozdawali odwiedzającym policyjny punkt prewencyjny odblaski.

pd
Fot. KMP Krosno

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?