Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Dezinformacja w informatorze dla turystów

Dezinformacja w informatorze dla turystów Fot. KrosnoCity.pl

"Dezinformator turystyczny" - tak można nazwać broszurę sygnowaną hasłem "Krosno Miasto Szkła", która ma promować nasze miasto. Broszura zawiera rażące błędy merytoryczne i ortograficzne. Urząd Miasta uspokaja, że nie trafiła do dystrybucji, oraz że przygotowywana jest właściwa wersja.

Falstart i błędy
Ulotka promocyjna odsyła do strony internetowej, która jeszcze nie istnieje. Ten błąd byłoby najłatwiej naprawić. Jednak jest o wiele gorzej. Centrum Dziedzictwa Szkła jest oznaczone jako muzeum. To też można uznać za mniej istotne. Gorzej jest z mapą, która ma pomóc turystom w odnalezieniu atrakcji turystycznych, a na której ulica Piłsudskiego opisana jest jako ul. Sienkiewicza. Z taką mapą łatwo zabłądzić i szukać Muzeum Rzemiosła bez skutku.

Sama mapka obejmuje wyłącznie najbliższe otoczenie Rynku, przez to jest bezużyteczna dla osób poszukujących innych wymienionych w "dezinformatorze" atrakcji. Dezinformacja działa też w drugą stronę, na mapie nie jest oznaczona lokalizacja pomnika Ignacego Łukasiewicza, pomimo że pomnik jest wspomniany w ulotce jako jedna z atrakcji, a mapa obejmuje miejsce, w którym się znajduje.

Niestety w broszurze zabrakło podania powodów, dla których Łukasiewczowi postawiono pomnik właśnie w Krośnie. Nie zabrakło rażących błędów ortograficznych, jak "Stok narciarski Czarnożeki".

Na koniec trzeba stwierdzić, że "dezinformator" nie unika podstawowego błędu w promocji naszego regionu, który wytykany jest od dawna. Promocja Krosna rzadko powiązana jest z promocją atrakcji regionu, a promocja powiatu krośnieńskiego praktycznie pomija samo Krosno. Dokładnie tak jest w "dezinformatorze", który nie poinformuje turysty np. o Bóbrce, chociaż wspomina pomnik Łukasiewicza.

Urząd Miasta tłumaczy, że omyłkowo do druku trafiła robocza wersja pliku. "Dezinformator" nie trafił w ręce turystów. Nasza redakcja otrzymała jeden egzemplarz. Rzeczniczka prezydenta zapewniła, że powstał tylko niewielki nakład. W Urzędzie ustalono przyczynę i sprawcę zamieszania. Nowe ulotki wydrukowane będą na jego koszt.

pd

4 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj