Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Hala Krosno: wkrótce wielkie otwarcie

Hala Krosno: wkrótce wielkie otwarcie Fot. Stanisław Czenczek

To już pewne gdzie będzie najgoręcej w środę 30 września. Deweloper PROFBUD oraz krośnieńska "Naftówka" zapraszają na uroczyste otwarcie nowej sportowej przestrzeni na mapie wiodących obiektów regionu. W Krośnie gościł będzie Franciszek Smuda.

REKLAMAOtwarcie HALI KROSNO będzie prawdziwym świętem futbolu. Murawę obiektu osobiście wypróbuje były selekcjoner Reprezentacji Polski - Franciszek Smuda, a także wiele cenionych i lubianych postaci ze świata polskiego sportu. Tego dnia nie zabraknie atrakcji z nagrodami dla najmłodszych gości. Wyjątkowym wydarzeniem będzie mecz Beniaminka Krosno z najstarszym polskim klubem - Cracovią Kraków, komentowany przez znanego wszystkim kibicom Mateusza Borka.

- Otwieramy obiekt na najwyższym poziomie dla wszystkich entuzjastów sportu, a w szczególności piłki nożnej - mówi Grzegorz Raus, Trener, Dyrektor Hali KROSNO. - Pragniemy, by tętnił życiem i uprzedzamy - to bardzo realny scenariusz. Ze względu na nowoczesną architekturę, hala cały rok może służyć rozwojowi fizycznemu dzieci oraz społeczności lokalnej - dodaje Raus.

Obiekt liczy 68 metrów długości, 45 metrów szerokości i 13,5 metra wysokości w punkcie centralnym. Jest oświetlona światłem LED-owym najnowszej generacji. Posiada system grzewczy i wentylację. Boisko główne podzielone jest na trzy mniejsze o wymiarach 45×20 metrów, co stwarza dogodne warunki dla szkoleń piłkarskich, gier towarzyskich, czy meczy firmowych. Hala znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie przy ul. Bohaterów Westerplatte 20.
- Naszym celem jest budowanie wartości marki PROFBUD poprzez działalność deweloperską. Ale są także czynniki pozaekonomiczne, równie ważne, które skłaniają właścicieli firm do działań na rzecz innych ludzi. Z ogromną radością przekazujemy Halę dzieciom, trenerom, sympatykom Beniaminka, wreszcie Krośnianom w uznaniu dla ich pasji i ambicji. Te inspirują nas najbardziej w codziennej pracy - podsumowuje Paweł Malinowski, Prezes Zarządu Profbud Sp. z o.o.

Jak zbudowana jest hala?
Hala Krosno to typ hali pneumatycznej, która składa się tylko z kilku komponentów: sieci stalowych lin, systemu trzech powłok, systemu kotwienia, specjalnego nadmuchu i ogrzewania, drzwi i oświetlenia.

Konstrukcja podtrzymywana jest przez niskie podciśnienie wewnątrz, ok. 200 PA. Trzy powłoki dociskane są do sieci z lin stalowych, która jest przymocowana do gruntu za pomocą systemu kotwienia. Taka konstrukcja sprawia, że hala funkcjonuje idealnie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych (duże opady śniegu i wiatr sięgający 200 km/h). Pompowane powietrze może być zimne bądź ciepłe.

Dzięki zastosowanej technologii obiekt czynny jest przez cały rok, zapewniając optymalne warunki do uprawiania sportu, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz.

Hala posiada sztuczną murawę najwyższej klasy Premier Turf SX60 holenderskiego producenta ACT Global. Trawa wysokiej jakości posiada certyfikat FIFA 2 STAR. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cechują ją właściwości niemal identyczne, jak w przypadku podłoża naturalnego. Gwarantuje doskonałą stabilność stopy i amortyzację upadków oraz odbić piłki. Materiał jest w pełni ekologiczny - bezwonny odporny na działania mikroorganizmów - nadaje się do recyklingu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników naszego obiektu zdecydowaliśmy się na murawę, która: nie powoduje obtarć podczas upadku czy poślizgu, jest wysoce odporna na promienie UV, dzięki czemu wolniej się zużywa, chroni boisko przed przegrzaniem (nagrzewa się o nawet 100% mniej niż zwykłe podłoże z gum).

Zobacz Hala Krosno na facebook.com oraz na www.halakrosno.pl

mł, red.
Fot. Stanisław Czenczek

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj