KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Komendant krośnieńskiej Policji odchodzi na emeryturę [FOTO]

Inspektor dr Adam Pietrzkiewicz - były komendant KMP Krosno. Inspektor dr Adam Pietrzkiewicz - były komendant KMP Krosno. Fot. Łukasz Jaracz

W piątek (29 stycznia) pożegnano odchodzącego na emeryturę insp. dr Adama Pietrzkiewicza, komendanta miejskiego Policji w Krośnie.

REKLAMA


Insp. dr Adam Pietrzkiewicz pracował w krośnieńskiej Policji na stanowisku komendanta od kwietnia 2012 roku, zastąpił wówczas insp. Krzysztofa Guzika. 18 stycznia 2016 złożył wniosek o zwolnienie ze służby w Policji ze względu na uzyskanie uprawnień emeryta. W piątek (29.01) zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą.

- Serdecznie dziękuję za to, że wspólnie dbaliśmy o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie powiatu krośnieńskiego. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że mogło być lepiej, mogło być gorzej, ale jak to w życiu bywa, są chwile wzniesień i upadków. Tak niestety w realizacji zadań służbowych zawsze jest - mówił były komendant.

Za służbę i wkład pracy komendantowi dziękował inspektor Sławomir Szczupak, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie:  - Chciałbym bardzo serdecznie panu podziękować w imieniu komendanta komendy wojewódzkiej Policji i swoim za 30-letnią służbę, za wkład pracy, jaki pan poniósł w utrzymaniu ładu i porządku w danym rejonie. inspektor Szczupak ma nadzieję na dalszą współpracę: - Myślę, że będzie pan spotykał się dalej z policjantami, przekazywał swoją wiedzę i zainteresowania.

Podziękowania za współpracę złożył również prezydent Krosna, Piotr Przytocki: - Chciałem podziękować w imieniu władz miasta panu komendantowi za sprawowanie funkcji, za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, dokonywania starań, by porządek i bezpieczeństwo publiczne było zapewnione. Dziękuję za współpracę przy realizowaniu wielu przedsięwzięć, które zapewniły mieszkańcom bezpieczeństwo.

Jak podkreślał insp. dr Adam Pietrzkiewicz, bezpieczeństwo i porządek publiczny dla każdego społeczeństwa, niezależnie od istniejącego w danym państwie ustroju jest najważniejszą rzeczą.

- Poczucie bezpieczeństwa w społeczności lokalnej jest bardzo istotne. Wydaje mi się, że w tej realizacji ukłony należy skierować nie tylko do administracji rządowej, ale i do samorządów szczebla powiatowego i gminnego. Państwo kreujecie politykę związaną z poczuciem bezpieczeństwa obywateli. Ta polityka w miarę możliwości była realizowana - mówił insp. dr Pietrzkiewicz. - Nie będziemy podsumowywać okresu mojej pracy, bo nie jest to odprawa służbowa. Chciałbym wszystkim państwu podziękować, wam jako kierownikom komórek organizacyjnych, samodzielnym stanowiskom oraz policjantom i pracownikom cywilnym. Chciałbym podziękować za owocną współpracę z prokuraturą rejonową i wszystkimi prokuratorami. Ukłony kieruję również do prezesa sądu rejonowego i sędziów, szczególnie wydziału karnego - dodał.

Podczas kadencji insp. dr Adam Pietrzkiewicz stworzył w krośnieńskiej komendzie Podkarpacką Izbę Pamięci Służb Policyjnych. Utworzył także Grupę Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej z okresu II RP.

Do czasu wyboru nowego komendanta obowiązki pełnił będzie dotychczasowy zastępca, mł. insp. Paweł Owiński.

mg
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: mg

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?