KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akcja "Bezpieczny Kierowca i Pasażer" [ZDJĘCIA]

Akcja "Bezpieczny Kierowca i Pasażer" [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

Symulator dachowania, symulator zderzeń czołowych oraz przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy. To główne punkty Dnia Bezpiecznego Kierowcy i Pasażera w Krośnie, który odbył się we wtorek (26 lipca).

REKLAMA


W ramach Dnia Bezpiecznego Kierowcy i Pasażera, policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Krośnie, komendą miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa.

Policjanci zatrzymywali kierowców, którym wręczali gadżety przypominające o tym, jak ważne są bezpieczne zachowania na drodze. Dodatkowo ochotnicy mogli skorzystać z symulatora dachowania lub symulatora zderzeń. Ratownicy drogowi przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy. Część kierowców nie miała z nimi do czynienia od czasu kursu na prawo jazdy.

Wśród uczestników zabawy był instruktor nauki jazdy i jego kursantka przygotowująca się do egzaminu.

Symulator dachowania daje kierowcy próbkę tego, co może stać się w chwili gdy pojazd zacznie koziołkować. W środku znajdują się tez piłeczki symulujące przedmioty latające w samochodzie w czasie prawdziwego dachowania.

- Niesamowite wrażenie, pomimo, że byłem mocno dopięty pasami - mówi jeden z kierowców, który sprawdził działanie urządzenia.

Symulator zderzeń pokazuje efekt gwałtownego zatrzymania pojazdu przy niewielkiej prędkości około 10-15 km/godzinę. - Czuć silne uderzenie i pasy - mówi jeden z kierowców.

Wśród gadżetów rozdawanych kierowcom były np. jednorazowe alkomaty.

Dzień patrona kierowców, świętego Krzysztofa ustanowiony został Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?