KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marszałek umieści "Metro w Krośnie" w strategicznych planach województwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Czy projekt obniżenia torów kolejowych wraz z przebudową skrzyżowań znajdzie się w Programie Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do 2023 roku? Stowarzyszenie Idea Carpathia opublikowało w Internecie pismo marszałka w tej sprawie.

REKLAMA


Przejazdy kolejowe na kluczowych skrzyżowaniach miasta to zmora krośnieńskich kierowców. Kompleksowym rozwiązaniem może być obniżenie torów. Koncepcja została zaprezentowana kilka lat temu. Teraz jest szansa na to, by przynajmniej w części ją zrealizować. Odcinek torów przez Krosno ma zostać zmodernizowany.

O problemach komunikacyjnych rozwoju kolei w regionie i o nowoczesnych rozwiązaniach na skrzyżowaniach mówiono na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Idea Carpathia: Nie chcemy paraliżu drogowego. Petycja do władz województwa. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy Krosna i przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Piotrem Przytockim.

Efektem spotkania było wystosowanie petycji do władz województwa, do ministerstwa i do PKP. Petycja jest dostępna w Internecie - zobacz tutaj.

W lipcu stowarzyszenie opublikowało pismo od wicemarszałka województwa, Bogdana Romaniuka, który zapowiada, że obniżenie torów znajdzie się w strategicznych planach władz. Problemem mogą być jednak finanse.

Skan pisma zamieszczono na profilu Stowarzyszenia Idea Carpathia: facebook.com/Idea.Carpathia

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • No tak...

  No tak, skoro teraz jeżdżą trzy pociągi dziennie, to zawsze już tak będzie....? Niektórzy nie mają wyobraźni, albo po prostu źle życzą regionowi, prawda kik?

  Zgłoś nadużycie No tak... poniedziałek, 22, sierpień 2016 15:47 Link do komentarza
 • XXL

  Znajdzie się w strategicznych planach. Tzn. w dalekiej nieokreślonej przyszłości. Tak jak linia kolejowa do Przybówki, S19 do Barwinka, wyciągi narciarskie w Bieszczadach itp. itp

  Zgłoś nadużycie XXL poniedziałek, 22, sierpień 2016 07:33 Link do komentarza
 • kik2016

  Czy kasy wpompowanej w ,,Metro,, dla 3 pociągów dziennie ma sens. .....jest chyba wiele innych inwestycji Ważniejszych. Jak ta ......ludzie kubeł zimnej wody na głowę

  Zgłoś nadużycie kik2016 niedziela, 21, sierpień 2016 19:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?