KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie jak w Paryżu - kolejne rondo Polecamy

W Krośnie jak w ParyżuZakończenie prac drogowych na ulicy Bohaterów Westerplatte rozwiązało jedno z utrudnień komunikacyjnych w naszym mieście. Nowe rodno umożliwia kierowcom szybszy i bezpieczniejszy przejazd. Podczas prac poszerzono jezdnię, wybudowano chodnik, trasa została oświetlona, dodatkowo postawiono nowe ogrodzenia. 

REKLAMA


Inwestycja realizowana w ramach projektu „Poprawa powiązań komunikacyjnych poprzez przebudowę skrzyżowania na ulicy Bohaterów Westerplatte w Krośnie wraz z modernizacją ciągu gminnych dróg dojazdowych”, uzyskała pomoc finansową  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. 

 

alt

 

Do tej pory z miejskiej skarbonki na rzecz budowy ronda przekazano prawie 830 tys. zł. Aktualnie kończą się prace związane z nowym projektem drogi biegnącej od ronda przez tory kolejowe mającej na celu ułatwienie przejazdu na ul. Lwowskiej. 

 

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych formalności i przy pogodnej aurze prace mogą ruszyć już pod koniec tego roku. W kolejnych projektach czekających na swoją realizację do 2010 roku znajduje się między innymi odnowienie powierzchni asfaltowej na ulicach: Bohaterów Westerplatte, Powstańców Warszawskich, Powstańców Śląskich i Lenarta. 

 

alt

 

Wartość całego projektu została wyceniona na prawie 2,7 mln zł w tym z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego pochodzi 1,8 mln złotych. 

 

Beata Nowak

Foto: Mateusz Głód

  • autor: Beata Nowak

1 komentarz

  • nick

    Kolejny beznadziejny naleśnik w wielkim mieście. Zróbcie jeszcze kilka to będziemy jeżdzić po nich bardzo dynamicznie jak posmarujecie marmeladą te naleśniory.

    Zgłoś nadużycie nick sobota, 22, sierpień 2009 21:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?