KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Lokalny portal rozsławił Krosno. Zobacz jak!

Krosno stało się sławne na całą Polskę za sprawą portalu Krosno112.pl. Opublikowali komiczne zdjęcie "ruchomego ronda". Oby sam "rondelek" okazał się rozwiązaniem tymczasowym!

REKLAMA


Ponad 2000 polubień zdobyło zdjęcie ronda na ul. Czajkowskiego zamieszczone przez portal Krosno112.pl z komentarzem: "Przed chwilą rondo na Czajkowskiego wyruszyło w kierunku Majstra...".
Samo zdjęcie stało się popularne na serwisach takich jak Demotywatory:


Zobacz - tutaj.

Od początku funkcjonowania mini ronda, już wiele razy zmieniano sposób oznakowania wysepki. Konieczne są też nieustanne naprawy. Mini rondo jest rozwiązaniem tymczasowym, wprowadzonym po zwiększeniu natężenia ruchu na skrzyżowaniu od strony ul. Jagiellońskiej. Od czasu przebudowy tzw. “obwodnicy”, to właśnie tamtędy kierowany jest potok pojazdów od strony os. Traugutta.

Bliskość przejazdu kolejowego sprawia, że pojazdy ustępujące pierwszeństwa przejazdu zatrzymują się bardzo często pod szlabanami, czy wręcz na torach kolejowych. W przypadku zwiększenia natężenia ruchu pociągów takie rozwiązanie będzie nie do przyjęcia. Planowane jest utworzenie przejazdu bezkolizyjnego przez tory, tylko czy znajdą się na to środki?

Zobacz także: Nie chcemy paraliżu drogowego. Petycja do władz województwa

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Lubie ronda bo można w koło cały czas

  Nie plastiki, szkoda pieniędzy. środek sfrezować nadłożyć asfaltu uprofilować łagodny stożek i środek ronda na lata, ewntualnie zrobić z czerwonego asfaltu a obrzeża pomalować odblaskową farbą

  Zgłoś nadużycie Lubie ronda bo można w koło cały czas środa, 16, maj 2018 17:37 Link do komentarza
 • gozdzik

  Te ronda wyglądają jak żydowskie nakrycie głowy czyli jarmułka, są niewiele większe.

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 16, maj 2018 13:55 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?