KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Malowane rondo na skrzyżowaniu Podwale - Tkacka - Czajkowskiego

Malowane rondo na skrzyżowaniu Podwale - Tkacka - Czajkowskiego Fot. Piotr Dymiński

Uwaga kierowcy! Kolejne rondo w mieście. 21 listopada na skrzyżowaniu ulic Podwale, Tkackiej i Czajkowskiego został wprowadzony ruch okrężny. Pod koniec listopada powstanie jeszcze jedno rondo, tym razem na ul. Witosa.

REKLAMA


Dziś (21 listopada), na skrzyżowaniu ulic Podwale, Tkackiej i Czajkowskiego powstaje rondo. Prace prowadzone są bez zamykania skrzyżowania dla ruchu samochodów.

- Nowa organizacja ruchu umożliwi skręt w lewo z ulicy Czajkowskiego z obu stron, od sądu, jak i od mostu na Lubatówce. Zostanie zamontowany również azyl na przejściu dla pieszych, co poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszych - przekonują władze miasta.

To nie koniec malowania rond w Krośnie. Na skrzyżowaniu ulic Witosa, Lelewela i Guzikówka powstanie następne. Prace zaplanowano na przyszły tydzień, po 27 listopada. Wykonanie ronda będzie uzależnione od warunków atmosferycznych.

- Jeśli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjać drogowcom, w ostatnich dniach listopada na tym skrzyżowaniu zostanie wprowadzony ruch okrężny - informuje magistrat.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

6 komentarzy

 • pppp_s

  Rondo jak malowane chciałoby się powiedzieć, ale nie wiadomo czy artysta nie sprofanował w ten sposób Sztuki. Sztuka rodem z krośnieńskiego magistratu jest bardzo użytkowa. W Krośnie, gdy miejsca na budowę ronda brakuje, można je namalować i też jakoś tam spełnia swoją funkcję. Czemuż więc innych rzeczy, których budowa jest kosztowna i czasochłonna też nie namalować. Np. taką spalarnię odpadów można by po prostu namalować, podobnie z kompostownią. Wreszcie, co niektórych przedstawicieli władz miasta można by namalować - i byłoby by z tych malowanych więcej pożytku - a na pewno mniej szkody, niż z tych rzeczywistych.

  Zgłoś nadużycie pppp_s wtorek, 22, listopad 2016 08:52 Link do komentarza
 • logik

  Co ci da kierunkowskaz zjazdowy na tak małych rondach? Ile dalej zajedziesz za te 2 sekundy 3 może 4 metry. Małostkowość to cecha głupich kierowców. A tak na serio to lepiej na tak małych rondach wrzucić lewy kierunkowskaz jadąc w lewo, niż prawy zjazdowy. Tak po prostu jest bezpieczniej.

  Zgłoś nadużycie logik poniedziałek, 21, listopad 2016 22:56 Link do komentarza
 • olo

  tylko żeby te "ronda" choć troszkę większe były a nie takie dla rowerów

  Zgłoś nadużycie olo poniedziałek, 21, listopad 2016 21:02 Link do komentarza
 • kierowca

  gdyby wszyscy tak zwani kierowcy dawali kierunkowskaz to szybciej i płynniej by przebiegał ruch na rondzie Ale cham na rondzie jest panem i nie wie co to jest kierunkowskaz.

  Zgłoś nadużycie kierowca poniedziałek, 21, listopad 2016 20:51 Link do komentarza
 • kier

  W Krośnie to takie chamstwo typu abym tylko ja jechał.Po godz 15 z ul Kolejowej , Lewakowskiego i z następnych bocznych to cud jak ktoś kogoś puści , sam daleko nie zajedzie ale ma pierwszeństwo.Czasem taki szofer znajdzie się na tej bocznej i myśli co za chamy jadą tą główną....

  Zgłoś nadużycie kier poniedziałek, 21, listopad 2016 19:11 Link do komentarza
 • Kierowca 2222

  Bardzo dobra inicjatywa zarządcy drogi i zarządzającego ruchem na drodze. Teraz niech kierowcy sie naumiej a jeździć

  Zgłoś nadużycie Kierowca 2222 poniedziałek, 21, listopad 2016 14:23 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?