KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grypa ptaków: drób nadal należy trzymać w zamknięciu!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Drób nadal musi być trzymany w zamknięciu. Cały czas obowiązują obostrzenia związane z ryzykiem wystąpienia grypy ptaków. Początkiem lutego uznano, że ognisko choroby w Krośnie zostało zlikwidowane. W sumie na terenie województwa stwierdzono już 4 przypadki wystąpienia wirusa.

REKLAMA


W związku z zakończeniem likwidacji ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie uchylił rozporządzenie z dnia 2 stycznia 2017 r. dotyczące m.in. określenia obszaru zapowietrzonego oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze.

- Jednocześnie, z uwagi na występujące ciągłe zagrożenie zakażenia drobiu wirusem, podtrzymał zakaz wypuszczania ptaków, pojenia ich wodą pochodzącą ze zbiorników wodnych i karmienia poza budynkami inwentarskimi. Ponadto należy zabezpieczyć środki żywienia przed dzikimi ptakami, miejsca utrzymania ptaków powinny posiadać maty dezynfekcyjne lub niecki dezynfekcyjne przed wejściem i wyjściem budynków inwentarskich. Właściciele powinni zgłaszać miejsce utrzymania ptaków do Powiatowego Lekarza Weterynarii - przypomina urząd miasta w Krośnie.

Zakazy i nakazy wynikają bezpośrednio z przepisów dotyczących wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków. Uwaga: nieprzestrzeganie przepisów może skutkować nie tylko wystąpieniem kolejnego ogniska choroby, ale i nałożeniem wysokich kar pieniężnych przez inspekcję weterynaryjną.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • number one

    Może mi ktoś wytłumaczyć co to za śmieszne określenie "wysoce zjadliwej"
    Te wszystkie smieszne wirusy i straszenie i te nazwy coraz to lepsze przykład "świńska" tylko w PL

    Zgłoś nadużycie number one poniedziałek, 27, luty 2017 14:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?