KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2017"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Dodatkowe kontrole trzeźwości, więcej patroli na głównych drogach i częstsze kontrole prędkości to elementy działań “Bezpieczna Wielkanoc 2017". Akcja potrwa do świątecznego poniedziałku.

REKLAMA


W Wielki Piątek krośnieńscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2017", które potrwają do świątecznego poniedziałku. Głównym zadaniem mundurowych będzie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Od 14 do 17 kwietnia krośnieńscy policjanci będą realizować akcję "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2017". Szczególnym nadzorem zostaną objęte główne ciągi komunikacyjne, drogi wylotowe z miast, a także rejony kościołów i centrów handlowych.

Mundurowi będą prowadzili kontrole trzeźwości kierowców oraz prędkości samochodów na ulicach w Krośnie i powiecie krośnieńskim.

- Ze stanowczą interwencją spotkają się osoby popełniające wykroczenia, które zgodnie z analizą bezpieczeństwa w ruchu drogowym stanowią główne przyczyny wypadków drogowych (przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych) - podkreśla krośnieńska Policja.

Ponadto Policja przypomina, że poza prawnymi wyłączeniami, w dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8 do 22, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Zakaz obowiązuje również w godzinach 18 do 22 w przeddzień większości świąt (Rozporządzenie Ministra Transportu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach).

red.

  • autor: red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?