KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Mechanik" najlepszy w Turnieju Motoryzacyjnym

"Mechanik" najlepszy w Turnieju Motoryzacyjnym Fot. materiały KMP Krosno

Zwycięstwem drużyny z krośnieńskiego „Mechanika" zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zaplanowanym na maj etapie wojewódzkim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 będzie reprezentował Krosno, a Zespół Szkół w Iwoniczu będzie reprezentował powiat krośnieński.

REKLAMA


W czwartek (20 kwietnia) odbył się finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Przystąpiły do niego dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie im. Stanisława Staszica oraz z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę. Swoje umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. "talerzem Stewarta" oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje były przeprowadzane na obiektach krośnieńskiego WORD-u.

Wyniki
- I miejsce - Krzysztof Inglot, Bartek Kielar, Karol Brodzicki z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
- II miejsce - Damian Wilk, Patryk Chmura, Piotr Kordyś z Zespół Szkół w Iwoniczu,
- III miejsce - Adrian Dąbrowski, Jakub Kołacz, Kamil Jankowicz z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach to Krzysztof Inglot  z ZSP nr 3 w Krośnie, Damian Wilk z ZS w Iwoniczu oraz Adrian Dąbrowski z ZSP nr 3 w Krośnie.

Uczestnicy turnieju przyjęli gratulacje od podkom. Krzysztofa Belczyka i podkom. Daniela Klary z krośnieńskiej Policji, Wiesława Dymińskiego, prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Krzysztofa Głoda, członka Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Bogusława Kolarczyka, zastępcy Dyrektora WORD w Krośnie oraz Wioletty Turek-Dyląg z Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym krośnieńskiego WORD-u.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży szkół ponadgimnazalnych odbędzie się 30 maja w WORD w Krośnie.

Organizatorami Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego są Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Eliminacje zostały przeprowadzone przy współpracy Automobilklubu Małopolskiego Krosno, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie oraz komendy miejskiej Policji w Krośnie.

kmp/pd
Fot. KMP Krosno

  • autor: kmp/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?