KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Lotnisko oczekuje na decyzję z ULC. Obecnie używane są trawiaste pasy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Już prawie 2,5 tysiąca operacji lotniczych odbyło się w tym roku na krośnieńskim, zmodernizowanym lotnisku. Z lotniska korzysta Aeroklub Podkarpacki, aerokluby regionalne, a także prywatni właściciele samolotów z całej Polski i nie tylko. Obecnie loty odbywają się z trawiastych pasów startowych. Lotnisko Krosno wciąż oczekuje na decyzję z ULC w sprawie użytkowania nowego - utwardzonego pasa startowego.

REKLAMA


- Lotnisko w Krośnie działa i przyciąga wciąż nowych użytkowników. Lotnisko spełnia założoną mu funkcję lotniska szkolno - treningowego oraz  dla małego ruchu turystycznego i biznesowego. Do końca lipca 2017 r na lotnisku w Krośnie wykonano prawie 2,5 tysiąca operacji lotniczych. Ze względu na długo utrzymującą się zimę sezon  lotny rozpoczął się w połowie kwietnia więc średnio wykonuje się ponad 600 operacji miesięcznie - mówi Katarzyna Bęben, prezes Lotniska Krosno.

Z lotniska korzystają: Aeroklub Podkarpacki, aerokluby regionalne m.in. z Podhala i Lubelszczyzny, szkoły lotnicze z Rzeszowa, Mielca, Chełmna, a także właściciele prywatnych statków powietrznych z całej Polski, m.in. ze Śląska i Pomorza, jak również z Czech. Obecnie loty odbywają się z trawiastych pasów startowych. Tymczasem nowo wybudowana infrastruktura, w tym utwardzony pas startowy (1100m x 30 m) z oświetleniem i drogami kołowania, została odebrana i dopuszczona do użytkowania przez nadzór budowlany.

- Lotnisko Krosno wciąż oczekuje na decyzję z ULC pozwalającą na użytkowanie pasa utwardzonego. Proces zatwierdzania dokumentacji rejestracyjnej jest długotrwały i skomplikowany, ze względu na złożoność i wielowątkowość sprawy. Dokumentacja obejmuje nie tylko elementy mapowe (np. plan zagospodarowania terenu), lecz także instrukcję operacyjną lotniska, która jest podstawowym źródłem informacji i wytycznych dla użytkowników lotniska w celu zapewnienia bezpieczeństwa - mówi prezes Lotniska Krosno.

W ostatnim czasie na płycie tankowania została posadowiona kontenerowa stacja paliw, która przeszła odbiory techniczne i wystąpiono o pozwolenie  na użytkowanie oraz wystąpiono  o  niezbędną   koncesję na sprzedaż paliwa lotniczego.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • mieszkaniec

    Czyli wielka wtopa 2.09 br.. To będzie chyba pierwsze w historii Air Show na trawie. Ile można czekać "na pieczątkę i podpis". Już od kilku miesięcy słyszę - już lada dzień, już za tydzień, końcem miesiąca. I co?

    Zgłoś nadużycie mieszkaniec poniedziałek, 21, sierpień 2017 12:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?