KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: będzie parking i nowe wejście w stronę Rynku

Krosno: będzie parking i nowe wejście w stronę Rynku Fot. archiwum UM Krosno

Prawie 60 miejsc parkingowych w obrębie starego miasta i zupełnie nowe wejście od ul. Fortecznej. W poniedziałek (4.09) rozpoczyna się inwestycja, która w znaczący sposób ułatwi dostęp do krośnieńskiego Rynku. Uwaga, będą utrudnienia!

REKLAMA


Nowy parking
Nowy parking pomieści 56 samochodów. 2 miejsca będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking zaplanowano od ul. Fortecznej i ul. Legionów. Wyjazd będzie wyłącznie do ul. Fortecznej.

Forteczna przebudowana zostanie na długości 57 metrów. W ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa, chodnik wraz ze schodami będzie oświetlony lampami ulicznymi.

Schody do starego miasta
34 granitowe schody umożliwią przejście z ul. Franciszkańskiej na ul. Forteczną. Nowe przejście  będzie mieć szerokość 2 metrów. Powstanie także fragment muru ceglanego oddzielającego nowy ciąg pieszy od ogrodu Ojców Franciszkanów.

Czasowe utrudnienia w ruchu
Od 4 września pojawią się utrudnienia dla kierowców na ul. Wisłoczej, która będzie częściowo wyłączona z ruchu. Przez kilka najbliższych dni niemożliwy będzie  skręt w ul. Wisłoczą od ul. Legionów oraz z ul. Wisłoczej w ul. Legionów w kierunku poczty głównej. Zamknięcie Wisłoczej związane jest z przebudową sieci wodociągowej.

Przez cały czas trwania prac całkowicie zamknięta będzie ulica Forteczna.

Koszt inwestycji wynosi 877 tys. złotych i w całości sfinansowany jest z budżetu miasta. Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2018 roku.

pd
Fot. archiwum UM Krosno

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?