KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skarga na operatora parkingów „Biedronek”

Skarga na operatora parkingów „Biedronek” Fot. KrosnoCity.pl

Czyżby rozpoczął się początek końca problemów z parkingami przy „Biedronkach”? 23 lipca 2019 roku została wniesiona skarga na odpowiedzialną za obsługę parkingów spółkę TD System sp. z o.o. do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powód? Wadliwe poinformowanie klientów o konieczności pobrania biletu parkingowego oraz o karach umownych.

REKLAMA


- Do złożenia skargi zainspirował mnie przypadek krośnieńskiej „Biedronki” przy ul. Grodzkiej, gdzie kilka znajomych mi osób - zupełnie ze sobą niepowiązanych - miało „przyjemność” zobaczenia za wycieraczką wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej w związku z niepobraniem biletu parkingowego - mówi Damian Kłosowicz, członek krośnieńskiego Stowarzyszenia Idea Carpathia, autor skargi.

- Jakiś czas później przejechałem się w okolice tego sklepu, zwróciłem uwagę na umiejscowienie tabliczek informujących o wjeździe na płatny parking, układ graficzny tekstu oraz umiejscowienie parkometru i pełnego regulaminu parkingu - dodaje Damian Kłosowicz.

Pismo złożone w sprawie „biedronkowych parkingów” stanowi zawiadomienie o możliwości popełnienia przez przedsiębiorcę (TD System sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku Białej) działania sprzecznego z dobrymi obyczajami zachowania naruszającego zbiorowe interesy konsumentów. Zgodnie z treścią skargi, zachowaniem tym miałoby być ulokowanie tabliczki informacyjnej przy wjeździe do parkingu oraz zapisanie informacji o konieczności poboru biletu oraz karach umownych za jego niepobranie znacznie mniejszą czcionką niż informacja o cenniku usług parkingowych, który dodatkowo został wyróżniony pogrubieniem.

- W mojej ocenie przeciętny kierowca dbający o przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo będzie raczej zwracał uwagę na plac parkingowy i innych uczestników ruchu zamiast oddawać się wnikliwej lekturze tabliczki informacyjnej, znajdującej się zresztą - z punktu widzenia wjeżdżającego - po stronie pasażera. Przedsiębiorca który przestrzegałby pewnych standardów, które są wpisane w klauzulę dobrych obyczajów umieściłby przy wjeździe szlaban z parkomatem i informacją o konieczności pobrania biletu wraz z cennikiem usług parkingowych czy wysokością kar umownych za brak pobrania biletu - tłumaczy Damian Kłosowicz.

Jeżeli Prezes UOKiK zostanie przekonany tą argumentacją, będzie mógł wszcząć postępowanie kontrolne, które może zakończyć się wydaniem decyzji uznającej zachowanie przedsiębiorcy za naruszające zbiorowy interes konsumentów oraz nakazującej jego zaniechanie. Dodatkowo, na przedsiębiorcę stosującego nieprzyjazne praktyki może zostać nałożona kara pieniężna. Aktualnie sprawa jest rozpoznawana przez katowicką delegaturę UOKiK, która jest właściwa dla siedziby operatora parkingów.

Warto dodać że podobne zawiadomienie - choć z uwagi na inne naruszenia po stronie operatora parkingu, w szczególności związane ze sposobem zawierania umów z klientami i przetwarzania danych osobowych - złożył pod koniec czerwca nowosądecki Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. Pod koniec lipca z kolei sprawą zainteresował się jego odpowiednik z Tarnowa.

Na razie jednak Prezes UOKiK w tej sprawie nie wydał jeszcze żadnej decyzji, na którą liczą klienci Biedronki, bowiem doniesienia o problemach z parkingami zarządzanymi przez TD System dochodzą z całego kraju.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

 • autor: pd

19 komentarzy

 • jurek makson

  18.11.2020 godz.1145 do 12.05 w krakowie ul. łokietka dokonałem zakupów w biedronce (Tonie). za wycieraczką zastałem bilet za 150zł ,bo nie włożyłem bloczka z parkomatu. Jak w powyższych komentarzach litery ogłoszenia,że należy pobrać bilet są mniejsze niż u okulisty. mandat zapłacę,bo dostanę zniżkę ,anż 60zł. Więcej nie będę kupował w biedronkach kupował,jak jest zachęta tego typu. Innym też radzę i zobaczymy jak PORTUGALCZYK p. JEROMINO sspuści z tonu jak Mu zmaleją obroty. Może myśli ,że "kiwnie" POLACZKóW. A takiego. nie kupujcie u NIEGO.

  Zgłoś nadużycie jurek makson czwartek, 19, listopad 2020 13:45 Link do komentarza
 • NELI

  LUDZIE RÓBCIE ZAKUPY WE DWIE OSOBY JEDNA NIECH PILNUJE AUTA Z BILETEM ZA SZYBA A DRUGA NIECH ROBI ZAKUPY! UWAŻAJCIE!!!! Żadnych zakupów w tej biedronce! Ani tyle zakupy mnie nie kosztowały co opłata za parking!

  Zgłoś nadużycie NELI niedziela, 15, marzec 2020 07:49 Link do komentarza
 • wygrana

  zapraszam poszkodowanych na stronę Poszkodowani przez TDSystem zarządcę parkingów Biedronka na Facebooku
  oraz śledzenia opinii na stronie GoWork o firmie TDSystem
  Poszkodowanych jest cała masa a Biedronka ma to gdzieś od niedawna zaczęła interweniować
  UOKIK mimo zgłoszeń nic nie robi tylko się bacznie przygląda ....
  Proszę sprawę zgłaszać również do Prokuratury - nie ma co się wstydzić bo to jest ewidentne oszustwo i wyłuadzanie pieniędzy od nieświadomych klientów mzrketów Biedronka Aldi Lidl czy ostatnio nawet Kaufland
  Ja mam anulowana opłatę mimo że miałam tylko paragon ale po walce na fanpage Biedronki udowodniłam że parking był niewłaściwie ozznakowany i reklamacja przyjęta Walczcie o swoje pieniądze.

  Zgłoś nadużycie wygrana sobota, 01, luty 2020 13:38 Link do komentarza
 • rosty_wroc

  W grudniu, we Wrocławiu, gdy wracałem z Biedronki usłyszałem furkot - było to "wezwanie". Tylko tyle, ze ja miałem bilet parkingowy.
  Złożyłem reklamację, załączyłem też zdjęcia biletu...No i oczywiście reklamacja nie została uznana, bo teraz firma twierdzi, że nie umieściłem biletu za szybą. Odpisałem, ze spotkamy się w sądzie.
  Dla mnie jest to typowy przykład próby wyłudzenia i takowe zawiadomieni złoże na policji.
  Dobrze było by skontaktować osoby poszkodowane ze sobą.
  Pana/Panią spod nicka MISIO poproszę o wpis świeższy może uda się nawiązać kontakt.

  Zgłoś nadużycie rosty_wroc poniedziałek, 20, styczeń 2020 15:58 Link do komentarza
 • mz

  19.12.2019 biedronka Nowotarska Zakopane to zgroza i rozbój w biały dzień. Bilet Z WYDRUKU 15:10:01 A MANDAT 15:12 CHYBA KOMUŚ COŚ TU SIĘ POMIESZAŁO.!!!!!!!!!!! JAK MOŻNA Z TYM WALCZYĆ????.

  Zgłoś nadużycie mz czwartek, 19, grudzień 2019 16:23 Link do komentarza
 • kaczm

  2 listopada podjechałam z córka na parking biedronki w Krośnie , wydrukowany bilet położylłam za szybę i poszłam na zakupy. Po powrocie za wycieraczką zobaczyłam wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej. zdenerwowana zaczęłam szukac parkingowego , którego nigdzie nie było. Złozyłam reklamację dołączając bilet parkingowy i paragon z biedronk (skany). Po 20 dniach otrzymałam decyzję że muszę zapłacić gdyż na zdjęciach parkingowego nie widac biletu. Jest to niemożliwe i nieuczciwe, bilet miałam i myślę że na nagraniach z monitoringu z pewnością widać jak wkładam tam bilet . Czuję się oszukana gdyz bilet posiadałam. Myślę że takich przypadków jest więcej i trzeba ztym walczyć. Jak można w tak nieuczciwy sposób zarabiać ?

  Zgłoś nadużycie kaczm wtorek, 26, listopad 2019 15:53 Link do komentarza
 • Cesarz

  Firma "KRZAK" czyli banda naciągaczy co siedzą za biurkiem i patrzą w sufit ile to wpadnie do kieszeni od roztargnionych klientów Biedronki, którzy maja paragony z Biedronki ale są naiwnie wierzący w uczciwość i solidność Polaków! ( ale nie nowobogackich)

  Zgłoś nadużycie Cesarz wtorek, 26, listopad 2019 12:29 Link do komentarza
 • Co mnie to

  Czerwonego Zagłębia hehe pamięć wiecznie żywa

  Zgłoś nadużycie Co mnie to czwartek, 24, październik 2019 13:46 Link do komentarza
 • zaskoczona na minus

  to samo jest przy 2 Biedronkach w Dąbrowie Górniczej, ul. Czerwonego Zagłębia - zakupy robiłam 15 minut w tym duża kolejka do kasy bo oszczędza Biedronka na pracownikach. PO przyjściu wezwanie włożone tak, że mogło go wywiać przy wietrze - zobaczyłam go dopiero jak zaczęłam używać wycieraczek na drugi dzień bo akurat padał deszcz. Odwołanie na reklamację oczywiście odmowne - odpowiedż na moje pytania - czekam dwa tygodnie i i nic. Jak ktoś już pisał czekam na rozwój wydarzeń - UOKiK już powinien zaczć dziąłać bo to rozbój w biały dzień i niech się nie zastawia Biedronka żę dba o klientów i że chce zapobieg bezprawnemu parkowaniu ludzi z pobliskich osiedli czy domów. Wszystko byłoby ok gdyby były szlabany a nie nieczytelne i odmienne w treści tablice. Zresztą nie dajmy się zwariować, że mamy latać po bilecik - z bilecikiem spowrotem do samochodu - włożyć za szybę i dopiero na zakupy. Nie daj Boże gdy Ci bilecikiu kontoler za szybą nie zauważy bo może patrzy z niewłaściwego kąta widzenia - nie wiem - to wtedy i tak dostajesz wezwanie bo bilecik nie był widoczny - jaja jak berety i żenada ze strony tak niby dobrej wizerunkowo Biedronki - że się na to zgodziła.Widać jak traktuje klientów zmotoryzowanych. Zaraz pojedziecie po mnie że tak właśnie dba o swoich klientów - skoro tak to czemu nie wysyłała sms-ów lub nie pisała na swoich stronach o tym? Tak trudno było wspomnieć i zakomunikować, że niektóre parkingi biedronki mogą być obwarowane koniecznością pobrania bileciku ? W sumie to może jeszcze się okaże że w ten sposób chcą zadbać o nasze zdrowie i kondycje i każą nam latac tam i spowrotem ;-(

  Zgłoś nadużycie zaskoczona na minus czwartek, 24, październik 2019 10:34 Link do komentarza
 • wjo

  Więc należy pisać skargi do UOKiK, jak będzie ich dużo to się on tym zajmie, ale musi być ich bardzo dżo, czyli szkodliwość na masową skalę. Więc pisać i jeszcze raz pisać skargi.

  Zgłoś nadużycie wjo poniedziałek, 07, październik 2019 13:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?