KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyroki za kilkugodzinne pobicie. Sprawcy katowali ofiarę w domu

Sprawcy pobicia Szymona K. Sprawcy pobicia Szymona K. Fot. Piotr Dymiński

Jasło: Troje młodych ludzi wtargnęło do mieszkania Szymona K. pod pretekstem dostarczenia przesyłki. Szymon przez kilka godzin był duszony i katowany. Oprawcy poniżali go i zastraszali. Doszło też do rozboju i kradzieży. Dwóch mężczyzn i kobieta, która namówiła ich do zbrodni usłyszeli wyroki w Krośnie.

REKLAMA


Do napadu doszło w lutym 2017 roku. 27-letni Szymon K. z Jasła został brutalnie pobity we własnym mieszkaniu. Oprawcy katowali go przez kilka godzin.  Szymon doznał poważnych obrażeń ciała w postaci złamania dna oczodołu lewego, wieloelementowego złamania kości nosowych oraz licznych zasinień, zadrapań i otarć twarzy, szyi oraz lewego barku, obu bioder, a także ściany brzucha. Podczas tych wydarzeń doszło też do rozboju i kradzieży.

Sprawcy to Jakub B., Bartosz K. i Paulina R. z Jasła. Kobieta namówiła do tej zbrodni dwóch bezrobotnych i karanych wcześniej mężczyzn, mieszkających na co dzień w schronisku "Brata Alberta". Cała trójka przed wtargnięciem do mieszkania młodego jaślanina piła tanie wina. Przyczyną samego napadu miała być negatywna opinia na temat Pauliny R. zamieszczona na Facebooku przez poszkodowanego Szymona.

Zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną w Jaśle. Policję wezwała sąsiadka poszkodowanego, on sam był przerażony, bał się o życie swoje i matki ponieważ sprawcy grozili mu śmiercią w przypadku zawiadomienia Policji.

- Szymon został brutalnie pobity - mówiła sąsiadka, która przyszła do Sądu jako świadek, a w dniu zdarzenia jako pierwsza udzieliła młodemu mężczyźnie pomocy.

- Jeszcze nie widziałam tak pobitego człowieka. Był masakrycznie pobity. To samo powiedział lekarz i Policja, gdy przyjechali na miejsce. Bał się wezwać Policję. To wielki szok. Ja i córka nadal przeżywamy traumę, że coś takiego można zrobić człowiekowi we własnym mieszkaniu - relacjonuje sąsiadka.

- Szymon do dzisiaj się boi. Moim zdaniem Paulina R. powinna odpowiedzieć na równi, tak jak i mężczyźni. Ona podżegała - podkreślała. Jej zdaniem Szymon niczym sobie nie zasłużył na taki napad, jest spokojnym, uczynnym człowiekiem.

Po pobiciu gdy sprawę opisał portal jaslo4u.pl, oskarżona Paulina R. kierowała pod jego adresem groźby na Facebooku.

Wyrok i uzasadnienie przedstawił sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie, Arkadiusz Trojanowski. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze za zgodą pokrzywdzonych. Bartosz K. został skazany na 4 i pół roku pozbawienia wolności, Jakub B. na 6 lat pozbawienia wolności. Paulina R. usłyszał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat. Wszyscy mają orzeczony zakaz kontaktowania i zbliżania się do poszkodowanego przez 10 lat  Mają też zapłacić poszkodowanemu po 10 tys. zł. zadośćuczynienia, pomimo braku majątku i pracy.

W charakterze publiczności sprawie przysłuchiwała się grupa młodzieży z krośnieńskiego "Elektryka" w ramach zajęć szkolnych.

- Zachowanie oskarżonych jest dość śmieszne. Nie potrafili się zachować, rozmawiali, śmiali się ze słów sędziego. Być może przyznali się do błędu tylko dlatego, by wyrok był niższy - po wyjściu z sali powiedziała Natalia, jedna z uczennic "Elektryka". Podobnie sytuację ocenia jej koleżanka Marlena.

W odczuciu publiczności wymierzone kary były zbyt łagodne. Podkreślano, że człowiek powinien czuć się bezpiecznie we własnym domu.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

6 komentarzy

 • Punisher

  MODERATOR: KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY. TREŚĆ ZAWIERA NIESTOSOWNE WYRAŻENIA.

  Zgłoś nadużycie Punisher poniedziałek, 25, wrzesień 2017 10:24 Link do komentarza
 • Krosno

  Za napaść niewinnego człowieka w jego własnym domu i skatowanie jak na Gestapo..... 25 lat więzienia, dla każdego. Zwłaszcza dla tej niuni. W Teksasie zostaliby zastrzeleni jak nie przez samego poszkodowanego, to przez sąsiadkę. I to byłoby sprawiedliwe.
  A tak, to zamienią zupkę u Brata Alberta na obiadki w ZK. Odszkodowania i tak nigdy nie zapłacą, a poszkodowany jak już będzie mógł chodzić, to przez całe życie będzie w strachu, że ta szmata znowu kogoś namówi....

  Zgłoś nadużycie Krosno poniedziałek, 25, wrzesień 2017 09:12 Link do komentarza
 • tak

  Te młode mendy co robią u brata alberta?Tak jak większość: siedzą sobie mają darmowe żarcie i wiedzą kiedy i jak pić.Służby pożadkowe dobrze to wiedzą i znają te "bezbronne ofiary systemu".Do roboty ich zagnać a za arogancje to jeszcze powinni po dwa latka dostać.Ugoda była błędem a ta paniusia powinna siedzieć bezwzglednia kilka lat.Planowała pobicie skrupulatnie i mogło dojść do zabójstwa.
  To samo facet jakiego ty miałeś adwokata ugoda takie niby pobicie i 10tys???Za pobicie z ranami DO 7 DNI!!!! można kilka tysięcy wziąść od każdego.

  Zgłoś nadużycie tak piątek, 22, wrzesień 2017 15:46 Link do komentarza
 • www

  ta kobieta powinna siedzieć MINIMUM!!!!!! rok bezwzględnego więżenia! Kara w zawieszeniu to praktycznie rzecz biorą żadna kara... Zniszczyli człowieka na całe życie a ma zapłacić marne kilka groszy których być może nigdy nie zapłaci...
  Jeszcze mu groziła po tym wszystkim? bądźmy poważni... wyrok w stosunku co do niej powinien być ewidentnie zmieniony

  Zgłoś nadużycie www piątek, 22, wrzesień 2017 14:54 Link do komentarza
 • Gibalski

  Patrzcie ludzie co te bzdurne Facebooki potrafią zrobić z mózgiem.
  Durnowata bździągwa - blać job.na, namawia dwie kanalie, pospolitych bandziorów do krwawej jatki.
  W imię czego? Za prawdę jaką zamieścił na temat tej szmaty.
  Mam nadzieję, że poszkodowany odwoła się od wyroku, a niezawisły sąd sprawiedliwie ukarze sprawców razem z prowokatorką.

  Zgłoś nadużycie Gibalski piątek, 22, wrzesień 2017 14:16 Link do komentarza
 • minion

  Za mały wyrok dla tych zwyrodnialców!!! Powinni siedzieć za usiłowanie zabójstwa...
  Mam nadzieję że w więzieniu nie siądą na tyłkach po wizycie pod prysznicem!

  Zgłoś nadużycie minion piątek, 22, wrzesień 2017 12:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?