Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

PGE Obrót razem z Lasami Państwowymi zachęcają do korzystania z eFaktury

PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE i największy sprzedawca energii w Polsce, stawia na proekologiczne i wygodne dla klientów usługi. Wspólnie z Lasami Państwowymi zwraca uwagę na ochronę środowiska oraz gospodarkę leśną, zachęcając do wyboru elektronicznej formy rozliczeń, jaką jest eFaktura.

REKLAMA


Spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii elektrycznej i paliwa gazowego, obsługująca ponad 5 mln klientów, zachęca do świadomego ograniczania zużycia papieru. Promuje postawy proekologiczne podkreślając, jak duży wpływ na środowisko naturalne ma codzienny styl życia i wynikające z tego działania.

- Stawiamy na odpowiedzialność i zrównoważony rozwój na każdym poziomie prowadzonej działalności biznesowej. W przypadku PGE Obrót, chcemy nie tylko szeroko informować naszych klientów o tym, że jednym z kroków na drodze do ochrony środowiska może być rezygnacja z papierowego rachunku na rzecz elektronicznego, ale także honorować takie kroki podejmowane przez konsumentów. W związku z tym każda decyzja przejścia na eFakturę zostanie potwierdzona specjalnym certyfikatem przesyłanym do klientów drogą elektroniczną - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Elektroniczna faktura trafia do klienta w momencie wystawienia, a jej opłacenie to zaledwie kilka internetowych kliknięć, bez konieczności wychodzenia z domu i wypełniania druków polecenia przelewu w banku, czy na poczcie.

Wygodna eFaktura jest stale dostępna po zalogowaniu się w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta PGE eBOK (www.ebok.gkpge.pl) i pozwala na bieżącą kontrolę nad rachunkami, dzięki powiadomieniom o zbliżającym się terminie płatności lub braku terminowej wpłaty.

Faktury elektroniczne w systemach internetowych są chronione zdefiniowanym przez klienta hasłem, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że dokumenty trafią w niepowołane ręce.

- Ścieżkę rozwoju naszych usług wyznaczają klienci oraz ich potrzeby. Wyraźnie widzimy, że jednym z głównym oczekiwań jest łączenie komfortu w zakresie obsługi, z troską o środowisko naturalne w naszym otoczeniu. Konsekwentnie wprowadzamy dodatkowe korzyści dla osób, które decydują się przejść na eFakturę, takie jak np. rabaty na zakupy w PGE eSklep. Certyfikat sygnowany wraz z Lasami Państwowymi jest kolejną odsłoną tych działań - mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

Co roku w Polsce wysyłanych jest ponad półtora miliarda faktur. Do ich wyprodukowania potrzebne jest aż 255 tysięcy drzew. Zamiast jednak zużywać drewno na papier do faktur, lepiej wykorzystać je do wytworzenia trwalszych i bardziej niezbędnych przedmiotów, które mogą posłużyć o wiele dłużej.

- Drewno to najbardziej ekologiczny i w pełni odnawialny surowiec. W Polsce co roku pozyskujemy dużo mniej drewna niż go przyrasta, dlatego nie tylko powierzchnia, ale i zasobność naszych lasów stale rośnie. Niezależnie od tego popieramy wszelkie działania na rzecz bardziej racjonalnego wykorzystywania tego materiału. Pamiętajmy, że nie tylko żywe drzewo, ale też drewno, zamienione w określony przedmiot, jest wciąż magazynem CO2, dlatego lepiej wykorzystać je do produkcji przedmiotów trwałych, które posłużą nam bardzo długo, wiążąc przez cały ten czas dwutlenek węgla i przyczyniając się w ten sposób do poprawy klimatu - mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Warto pamiętać, że Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew,  czyli średnio aż tysiąc w ciągu minuty. Leśnicy sadzą je w miejscach, gdzie wycięli wcześniej drzewa na potrzeby polskiej gospodarki (tzw. odnowienia) oraz tam, gdzie lasu dotąd nie było, np. na nieużytkowanych już gruntach porolnych (tzw. zalesienia). Dziś Polska jest pokryta lasami w prawie 30 proc. Ich powierzchnię udało się powiększyć o około połowę od 1945 r.

30 lat temu, na początku przemian ustrojowych, na każdego Polaka przypadało średnio 99 drzew w lasach będących w zarządzie Lasów Państwowych. Dziś, mimo że liczba ludności nie zmieniła się istotnie od tamtego czasu, jest to już średnio 161 drzew per capita, czyli o 63 więcej.

(PGE Obrót)

1 komentarz

 • Leśnik

  Już po raz trzeci próbuję założyć konto w PGE i po raz kolejny klapa.
  Weżcie zmieńcie informatyka lub firmę która obsługuje system informatyczny.
  Podaję prawidłowe dane :
  1.Nr klienta
  2. Pesel
  3.Kwota do zapłaty z faktury ? Którą podać jak mam od razu 3 na fakturze.
  Podaję ostatnio zapłaconą.
  No i się zaczyna :
  Powiązanie profilu eBOK z kontem rozliczeniowym
  Krok 3/3 Weryfikacja Twoje konto zostanie zweryfikowane w przeciągu 24 godzin. Zostaniesz poinformowany o tym fakcie poprzez e-mail.
  Jest email :
  Szanowny Kliencie, Informujemy, że nie udało się utworzyć powiązania profilu eBOK z kontem rozliczeniowym o numerze: 1055****.
  Jeśli numer konta rozliczeniowego, które próbujesz powiązać rozpoczyna się od cyfry zero ("0") prosimy przy ponownej próbie wiązania tego konta z profilem eBOK o wpisanie numeru konta rozliczeniowego z pominięciem zera na początku. Jeśli jesteś Klientem Oddziału Skarżysko-Kamienna i Twój numer rozpoczyna się od zera, to prosimy wpisać wszystkie cyfry, łącznie z początkową cyfrą zero („0”).
  Usługa eBOK dla Prosumentów jest obecnie niedostępna.
  W razie problemów z powiązaniem konta rozliczeniowego z profilem eBOK lub w celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt pod numer telefonu 422 222 298, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00, pod którym nasi pracownicy udzielą Państwu pomocy oraz powiążą konto rozliczeniowe z Państwa profilem.
  Wiadomość została wygenerowana automatycznie prosimy na nią nie odpowiadać.

  Nie będę dzwonił, naprawcie system a wtedy zachęcajcie ludzi do oszczędności.

  Pozdrawiamy,
  Zespół Obsługi Klienta PGE Obrót S.A.

  Zgłoś nadużycie Leśnik wtorek, 22, październik 2019 17:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj