Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Skarga na prezydenta i dyrektora "Elektryka" na nadzwyczajnej sesji rady miasta

Skarga na prezydenta i dyrektora "Elektryka" na nadzwyczajnej sesji rady miasta Fot. KrosnoCity.pl

Radni Krosna zbiorą się w środę, 20 maja. Zbigniew Kubit - przewodniczący rady miasta zwołał XXI nadzwyczajną sesję. Początek o godz. 13.00 w sali narad krośnieńskiego magistratu przy ul. Staszica 2 (I piętro).

REKLAMARadni zajmą się miedzy innymi projektem uchwały dotyczącą przekazania skargi do rozpatrzenia według właściwości, a także dwiema skargami, jedną na prezydenta Krosna, drugą na dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie. Ostatnim punktem programu obrad będzie uchwała w sprawie dodatkowych wyborów ławników na kadencję w latach 2020-2023. Chodzi o uzupełnienie listy ławników sądowych o 12 ławników do Sądu Okręgowego w Krośnie oraz o 5 ławników do Sądu Rejonowego IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krośnie.

Skarga na prezydenta
Skarga na działalność prezydenta została złożona przez jednego z mieszkańców Krosna. Dotyczy zarzutu zagrożenia, jakie pojawiło się w komunikacji miejskiej w związku z epidemią oraz jak twierdzi skarżący - nieracjonalnego działania spółki MKS i prezydenta Krosna. Wnoszący skargę podkreśla, że zabrakło pełnego przeciwdziałania sytuacjom potencjalnego zarażenia, zbyt późno przekazano środki dezynfekujące kierowcom oraz ograniczono kursy jazdy autobusów. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji stwierdziła biorąc pod uwagę aktualny stan prawny i faktyczny w okresie panującej pandemii, iż działania podjęte przez prezydenta, mające na celu ograniczenie zagrożenia rozprzestrzeniania się COVID-19 są uzasadnione. Komisja uznała, iż podnoszone zarzuty w skardze z dnia 31 marca 2020 r. są bezpodstawne. Więcej informacji na ten temat już niebawem w KrosnoCity.pl

Skarga na dyrektora krośnieńskiego "Elektryka"
Skarga dotyczy uchylania się przez dyrektora od obowiązku udzielania informacji publicznej oraz uniemożliwienie realizacji prawa do informacji. Z treści skargi wynika, że 30 stycznia 2020 r. Pani A.Cz. skierowała drogą elektroniczną wniosek do szkoły o udzielnie informacji publicznej. W treści wniosku skarżąca posłużyła się poprzednią nazwą szkoły.

W dniu 13 lutego 2020 r. dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w rośnie drogą elektroniczną poinformował skarżącą, że szkoła pod nazwą ZSP nr 5 nie istnieje od 1 września 2019 r., o czym stanowi uchwała Rady Miasta Krosna z 27 lutego 2019 r. Podstawowy zarzut wynikający z wniesionej skargi dotyczy braku udzielenia merytorycznej odpowiedzi na wniesione przez skarżącą zapytanie. Skarżąca podkreśla, że strona internetowa szkoły odnosi się do poprzedniej nazwy jednostki, jak również adres e-mail szkoły, do którego zostało wysłane zapytanie. Dodatkowo w Biuletynie Informacji Publicznej widnieje poprzednia nazwa szkoły, co według skarżącej jest wprowadzaniem w błąd, a poza tym jest niezgodne ze stanem faktycznym i prawnym.

Jak ustalono, dowiedź została udzielona zgodnie z zachowaniem czternastodniowego terminu, wynikającego z art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej - w dwóch etapach. Pierwsza odpowiedź udzielona 13 lutego 2020 r. odnosiła się do zmiany nazwy szkoły z powołaniem się na uchwałę Rady Miasta Krosna z dnia 27 lutego 2019 r. Druga odpowiedź udzielona w tym samym dniu zawierała informację, że szkoła nie jest organizatorem studniówki (pytanie do dyrektora przesłane droga elektroniczną - przyp. red.). Potwierdzeniem powyższego jest korespondencja mailowa, stanowiąca załącznik do pisma Prezydenta Miasta Krosna, przekazującego wyjaśnienia dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących.

Komisja stwierdziła, że dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących nie dopuścił się zaniedbań  w związku z terminowością udzielenia odpowiedzi na zapytanie skarżącej, ani tym bardziej uchylania się od ich udzielenia. Skarga jest bezpodstawna, a dyrektora "elektryka" zobowiązano do  weryfikacji i aktualizacji wszelkich zasobów informacyjnych, w których widnieje poprzednia nazwa jednostki.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Podjęcie uchwał w sprawach:

2.1. przekazania skargi do rozpatrzenia według właściwości (projekt Nr XXI/619/20),

2.2. rozpatrzenia skargi na działalność Prezydenta Miasta Krosna (projekt Nr XXI/620/20),

2.3. rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie (projekt Nr XXI/621/20),

2.4. dodatkowych wyborów ławników na kadencję w latach 2020-2023 (projekt Nr XXI/622/20).

3. Zamknięcie sesji.

(rdn)

6 komentarzy

 • Monia 24

  Pani A, Cz. nie udało się zrobić kariery jako aktorce. Ma prawdopodobnie jakiś uraz z lat szkolnych i znalazła sobie nowe pole do zaistnienia i "mąci" na niwie edukacyjnej.. Walczy o " wolność" uczniów od zakazów i nakazów, bo są według niej dorośli i wszystko im wolno i tylko oni mogą ustalać zasady postępowania. Na razie maturzyści są tylko pełnoletni. Dorośli będą dopiero jak sami zarobią na swoje utrzymanie, :w sposób zgodny z prawem i sprostają wymaganiom pracodawców. Na wejściu dostaną różne przepisy, w tym regulaminy, na których przestrzeganie będą musieli wyrazić zgodę, Mogliby się tego nauczyć w szkole, To kosztowałoby ich i bolało mniej niż w rzeczywistym życiu. Pani A.Cz. swoim mąceniem i judzeniem nic młodym nie pomoże, a wręcz zaszkodzi Ktoś mądry powiedzał, że usuwanie przez dorosłych przeszkód i trudności jakie napotykają dzieci i młodzież, to składanie kamieni na mur, o który rozbiją się w dorosłym życiu. Przykład? Na niestosowny ubiór nie zgodny, nie tylko z przepisami bhp, ale i z zasadami obowiązującymi w firmie, pracodawca zwróci pracownikowi uwagę, a jak pracownik się nie dostosuje, to go zwolni.

  Zgłoś nadużycie Monia 24 sobota, 23, maj 2020 13:03 Link do komentarza
 • Logicznie

  Skarga na prezydenta i jego dyrektorów złożona do Rady miasta która jest pod rozkazami prezydenta. Więc to chyba jasne że wszelkie skargi będą oddalane.

  Zgłoś nadużycie Logicznie piątek, 22, maj 2020 12:54 Link do komentarza
 • monia24

  Coś mi się wydaje, że pod inicjałami tej Pani A.Cz. kryje się Alina Czyżewska z, Sieci Watchdog Polska, której artykuł na temat studniówek, kiedyś czytałam. Zwierał dużo bzdur, a na zadane pytania nie dostałam odpowiedzi

  Zgłoś nadużycie monia24 czwartek, 21, maj 2020 07:16 Link do komentarza
 • Precz z antychrystem PP

  Stalin nigdy prawa nie przestrzegał. Przekręty prywata kumoterstwo w imie dobra wspólnego.

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP środa, 20, maj 2020 06:33 Link do komentarza
 • gajowy

  Problem z dostępem do informacji publicznej jest.
  Są publikowane oświadczenia majątkowe urzędników tak nie za bardzo wiadomo po co.
  A nie ma informacji z kim gmina zawarła umowę i ile komu i za co zapłaciła.

  Zgłoś nadużycie gajowy wtorek, 19, maj 2020 22:11 Link do komentarza
 • Stefan

  Wow ! Prawdziwa bomba

  Zgłoś nadużycie Stefan poniedziałek, 18, maj 2020 12:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj