Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kolejne laptopy trafiły do krośnieńskich uczniów

Kolejne laptopy trafiły do krośnieńskich uczniów Fot. archiwum UMK

46 laptopów wraz z oprogramowaniem, przeznaczonych do wykorzystania w pracy zdalnej przez uczniów pochodzących z rodzin wielodzietnych trafiły do uczniów. Sprzęt został przekazane do 11 krośnieńskich szkół podstawowych. Miasto pozyskało na ten cel prawie 145 tysięcy złotych z funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

REKLAMAZ dofinansowania zakupiono nowoczesny sprzęt do zdalnego nauczania tj. laptopy z systemem operacyjnym oraz programami do nauki zdalnej, z przeznaczeniem do wypożyczenia dla najbardziej potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych.

- Jest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. Ten projekt pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu miasta Krosna, szczególnie z rodzin wielodzietnych - mówi Bronisław Baran.

Laptopy zakupione w ramach drugiej edycji projektu grantowego trafiły już do szkół na ternie miasta. Dyrektorzy placówek są w trakcie przekazywania sprzętu uczniom.

Laptopy zakupione w ramach "zdalnej Szkoły+ …" nie są pierwszą pomocą dla uczniów, o którą postarało się miasto.

W ramach realizacji poprzedniej edycji projektu grantowego pod nazwą "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" zakupionych zostało 26 sztuk laptopów, które trafiły do 7 szkół podstawowych i 6 szkół ponadpodstawowych. Wszystkie laptopy na podstawie umów użyczenia dyrektorzy szkół przekazali już uczniom. Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła blisko 100 000 zł.

Przeczytaj także: 26 laptopów dla krośnieńskich uczniów

(umk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj