KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niebezpieczny odcinek znów niezabezpieczony

Kolejne, niebezpieczne miejsca robót drogowych. Przy ulicy Popiełuszki w Krośnie, dzielnica Polanka, napotkać można groźną wyrwę. W części tego odcinka prowadzone są prace remontowe. Przy nowym krawężniku uszkodzona została nawierzchnia pasa jezdni, która w następstwie, w chwili obecnej może uszkodzić samochody przejeżdżające tym odcinkiem - o tym fakcie informują Portal mieszkańcy dzielnicy Polanka.

REKLAMA


 

Pas drogi nie został zabezpieczony, albo został i ktoś go „odbezpieczył”. Pytanie dlaczego i czy odpowiada za to wykonawca?

Znak ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz informujący o pracach remontowych leży na ziemi obok ogrodzenia jednego z domów rodzinnych.

Dziura w nawierzchni jaka znajduje się przy remontowanym odcinku wynosi od 30 do 40 cm głębokości w najgłębszym jego miejscu.


ul. Popiełuszki (dzielnica Polanka) - wyrwa wynosi od 30 do 40 cm

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce 26 września bieżącego roku, gdzie w krótkim odstępie czasu, trzej kierowcy uszkodzili samochody, wpadając w wyrwy w jezdni w rejonie prowadzonych robót drogowych. Wówczas zdarzenia miały miejsce na ul. Grodzkiej. Auto wpadło w głęboką na blisko pół metra rozpadlinę, przy prawej krawędzi jezdni. Grunt zapadł się na długości blisko 100 m. Podobna sytuacja wystąpiła na ul. Niepodległości, gdzie tam w biegnący w poprzek jezdni wykop, wpadły dwa samochody. Wszystkie pojazdy zostały uszkodzone. Policjanci stwierdzili w obydwu przypadkach, że miejsce prac nie było odpowiednio zabezpieczone przez wykonawcę.

Mateusz Głód
Foto: adusja

 • autor: Mateusz Głód

2 komentarzy

 • Drogowiec

  Podczas trwania przebudowy ulicy trzeba się liczyć z utrudnieniami i zachować szczególną ostrożność. A znak ten z pewnością nie przewrócił się sam.

  Zgłoś nadużycie Drogowiec czwartek, 14, październik 2010 17:02 Link do komentarza
 • ...

  Drogowcy zawstydzili zimę... sami narobili dziur.. hehe :)

  Zgłoś nadużycie ... środa, 13, październik 2010 01:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?