KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejne utrudnienia na Niepodległości

Pogoda sprzyja remontom drogowym. Prowadzone prace są jednak uciążliwe dla kierowców. W ostatnich dniach zamknięto ruch na odcinku ul. Niepodległości od Ronda Honorowych Dawców Krwi do ul. Lwowskiej. Tymczasem czytelnicy zwrócili naszą uwagę na związane z robotami drogowymi oznakowanie odcinka ul. Korczyńskiej.

REKLAMA


alt

Od wtorku (10 maja) nie przejezdna jest ul. Niepodległości od Ronda HDK do ul. Lwowskiej. Droga jest jednak przejezdna w przeciwnym kierunku. Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Niepodległości. Wyłączony z ruchu jest pas Lwowskiej w pobliżu skrzyżowania. Roboty w tym miejscu mogą potrwać nawet 3 miesiące. Jak dowiedzieliśmy się, jest to związane z koniecznością przełożenia licznych instalacji podziemnych, w tym kanalizacji.

alt

Równocześnie, w ramach tego samego projektu - rozbudowy drogi 991 od granic miasta do ul. Betleja, trwają prace na ul. Korczyńskiej i remont mostu na ul. Niepodległości. Most będzie wyłączony z ruchu do września. Ruch na ul. Korczyńskiej na odcinku od szpitala odbywa się wahadłowo.

alt

Z punktu widzenia wykonawcy najlepiej byłoby zamknąć całą drogę, niestety brak  alternatywy by zorganizować objazd zmusza do takiej sytuacji. Z tego powodu kierowcy przez kilka miesięcy muszą się liczyć z utrudnieniami i mniejszym komfortem jazdy.

alt

Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na tymczasowe linie na odcinku ul. Korczyńskiej na wzniesieniu obok kościoła św. Wojciecha. Wyznaczony tymczasowy pas ruchu przebiega w miejscu gdzie znajdowała się wysepka, a sama nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Istniejące oznakowanie skłania kierowców jadących od strony Korczyny do jazdy po dziurach, a jednocześnie do omijania w miarę dobrego asfaltu. Wielu kierowców, szczególnie miejscowych, ignoruje to oznakowanie.

W dziury wjeżdżają najczęściej kierowcy z rejestracjami z poza naszego miasta i powiatu. W razie uszkodzenia pojazdu trudno będzie uzyskać odszkodowanie, bo ten odcinek oznakowano jako miejsce robót drogowych i wprowadzono ograniczenie prędkości. Samo oznakowanie na jezdni przygotowane jest już pod kątem kolejnych robót drogowych, które rozpoczną się wkrótce na tym odcinku.

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?