KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2011/05/11/c

Kolejne utrudnienia na Niepodległości

Pogoda sprzyja remontom drogowym. Prowadzone prace są jednak uciążliwe dla kierowców. W ostatnich dniach zamknięto ruch na odcinku ul. Niepodległości od Ronda Honorowych Dawców Krwi do ul. Lwowskiej. Tymczasem czytelnicy zwrócili naszą uwagę na związane z robotami drogowymi oznakowanie odcinka ul. Korczyńskiej.

REKLAMA


alt

Od wtorku (10 maja) nie przejezdna jest ul. Niepodległości od Ronda HDK do ul. Lwowskiej. Droga jest jednak przejezdna w przeciwnym kierunku. Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Niepodległości. Wyłączony z ruchu jest pas Lwowskiej w pobliżu skrzyżowania. Roboty w tym miejscu mogą potrwać nawet 3 miesiące. Jak dowiedzieliśmy się, jest to związane z koniecznością przełożenia licznych instalacji podziemnych, w tym kanalizacji.

alt

Równocześnie, w ramach tego samego projektu - rozbudowy drogi 991 od granic miasta do ul. Betleja, trwają prace na ul. Korczyńskiej i remont mostu na ul. Niepodległości. Most będzie wyłączony z ruchu do września. Ruch na ul. Korczyńskiej na odcinku od szpitala odbywa się wahadłowo.

alt

Z punktu widzenia wykonawcy najlepiej byłoby zamknąć całą drogę, niestety brak  alternatywy by zorganizować objazd zmusza do takiej sytuacji. Z tego powodu kierowcy przez kilka miesięcy muszą się liczyć z utrudnieniami i mniejszym komfortem jazdy.

alt

Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na tymczasowe linie na odcinku ul. Korczyńskiej na wzniesieniu obok kościoła św. Wojciecha. Wyznaczony tymczasowy pas ruchu przebiega w miejscu gdzie znajdowała się wysepka, a sama nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Istniejące oznakowanie skłania kierowców jadących od strony Korczyny do jazdy po dziurach, a jednocześnie do omijania w miarę dobrego asfaltu. Wielu kierowców, szczególnie miejscowych, ignoruje to oznakowanie.

{gallery}wiadomosci/2011/05/11/c{/gallery}

W dziury wjeżdżają najczęściej kierowcy z rejestracjami z poza naszego miasta i powiatu. W razie uszkodzenia pojazdu trudno będzie uzyskać odszkodowanie, bo ten odcinek oznakowano jako miejsce robót drogowych i wprowadzono ograniczenie prędkości. Samo oznakowanie na jezdni przygotowane jest już pod kątem kolejnych robót drogowych, które rozpoczną się wkrótce na tym odcinku.

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?