KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PiS: „Musimy zwyciężyć”

Sobotnia (27 sierpnia) konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości odbyła się po zgłoszeniu listy kandydatów w Okręgu 22 (Krosno-Przemyśl). Krosno i powiat krośnieński na tej liście reprezentują 3 osoby, wszystkie w pierwszej 10. PiS zapowiada zdobycie nawet 8 mandatów poselskich w naszym okręgu, oraz zdobycie obu mandatów senatorskich w nowych, jendomandatowych okręgach.

REKLAMA


alt

We Wrocławiu PiS rozpoczął kampanie konwencją wyborczą. Partia ogłosiła swoje hasło wyborcze: „Polacy zasługują na więcej”. Tego samego dnia w Krosnie odbyła się konferencja prasowa. Uczestniczyła w niej część kandydatów PiS do sejmu z Okręgu 22, z posłem Piotrem Babinetzem na czele, oraz pani Alicja Zając, kandydatka PiS do senatu. – Musimy zwyciężyć w tych wyborach, trzeba przełamać niemoc tego rządu – mówił Piotr Babinetz.

alt
Piotr Babinetz

Lista kandydatów to 22 osoby, reprezentujące różne powiaty i różne profesje. Wśród kandydatów jest 6 dotychczasowych posłów. Na liście do sejmu znalazł się również dotychczasowy senator z Krosna Stanisław Piotrowicz. W efekcie Krosno na liście reprezentuje dwóch parlamentarzystów: Piotr Babinetz (3 na liście) i Stanisław Piotrowicz (4 na liście), ponadto na 9 miejscu znalazła się pani Dorota Chilik z Rogów, przedsiębiorca, a zarazem autorka i koordynatorka licznych programów finansowanych ze środków Unijnych.

Zdaniem posła Babinetza najważniejszym zadaniem stojącym przed przyszłym sejmem i rządem będzie budowa silnego, nowoczesnego państwa polskiego. Zdaniem polityków PiS konieczne jest nadrobienie licznych zaniedbań w polityce społecznej i zdrowotnej. Poseł Babinetz podkreslał, że nie może dochodzić do sytuacji takich, jak w szpitalu w Brzozowie, gdzie zabrakło pieniędzy na leczenie onkologiczne. Z zadań ważnych dla Krosna i Podkarpacia, politycy PiS przede wszystkim zwrócili uwagę na konieczność budowy drogi S19, szczególnie odcinka od Rzeszowa na południe. Mówiono tez o konieczności poprawy pozostałej infrastruktury, w tym zabezpieczeń przeciwpowodziowych i modernizacji linii kolejowej.

alt

Na konferencji prasowej obecna była tylko część kandydatów, zabrakło między innymi senatora Stanisława Piotrowicza. Nieobecność uzasadniono licznymi pracami związanymi z pełnieniem mandatu senatora.

Pani Senator Alicja Zając, wdowa po senatorze Stanisławie Zającu na pytanie o katastrofę smoleńska odpowiedziała, że – Ta sprawa długo jeszcze będzie wyjaśniana, ale wierzę, że znajdzie swój finał. Pani Senator podkreślała, że ma bogate doświadczenie w pracy samorządowej i społecznej, które chce z pożytkiem dla Polski wykorzystać w parlamencie. Powiedziała również, że w polityce potrzebne są kobiety, bo one „łagodzą obyczaje”.

alt
Alicja Zając - wdowa po senatorze Stanisławie Zającu

Atutem Alicji Zając jest również doświadczenie zdobyte u boku męża, w czasie, gdy wspierała jego działalność polityczną – Poznałam osobiście wielu ministrów, nawet obecnego rządu, wiele osób dziwi się, gdy słyszy, że pan minister lub pan marszałek zwraca się do mnie po imieniu – mówiła dziennikarzom Alicja Zając.

Kandydaci PiS są przekonani, że zdobędą fotel senatorski i 7 lub 8 miejsc w sejmie z naszego okręgu.

1. Marek KUCHCIŃSKI – Przemyśl
2. Waldemar PARUCH – ekspert (Lublin)
3. Piotr BABINETZ – Krosno
4. Stanisław PIOTROWICZ – Krosno

5. Anna SCHMIDT – Jarosław
6. Ewa SUDOŁ – bieszczadzki
7. Kazimierz ZIOBRO – jarosławski
8. Bogdan RZOŃCA – Jasło
9. Dorota CHILIK – krośnieński
10. Andrzej ĆWIERZ – Jarosław
11. Stanisław BAJDA – przemyski
12. Maria KUROWSKA – jasielski
13. Adam ŚNIEŻEK – brzozowski
14. Mieczysław GOLBA – jarosławski
15. Jan BURY – przeworski
16. Tadeusz NABYWANIEC – Sanok
17. Marta MISIOŁEK – jasielski
18. Beata KOŁCZ – Przemyśl
19. Daniel KRAWIEC – przeworski
20. Aleksandra EKIERT – brzozowski
21. Barbara KRAJEWSKA – przemyski
22. Zygmunt GMYREK – lubaczowski

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

13 komentarzy

 • Leszek

  Wstyd i hańba aby wieszacc swoje plakaty wyborcze na drzewacch przybijajac je pineskami i takerami, tak własnie robi pani schmidt anna z jaroslawia kandydatka do sejmu. obklejony jest ccaly lubacczow przepraszam wiekszosc drzew nawet po 2 3 plakaty na drzewie to jest zenujace uraga wszystkiemu. Cczy tej pani szkoda pare zlotych na slupy ogloszeniowe. Nie cchcemy takiego posla to hanba dla nas jak i jej kolegow partyjnych. Pani powinna sie pod ziemie zapasc robiac taka kampanie wyborcza.Hańba.

  Zgłoś nadużycie Leszek niedziela, 25, wrzesień 2011 23:35 Link do komentarza
 • ha

  A to jakaś wojna się szykuje, że zwyciężać trzeba? Nie wystarczy wygrać, nie wystarczy ludziom pomagać, a nie tylko pustych obietnic natworzyć, a potem zalać, że to oni nie dali, nie pomogli, nie poparli. Może mniej, ale realnego obiecać i dać ?

  Zgłoś nadużycie ha środa, 31, sierpień 2011 18:42 Link do komentarza
 • Gość

  Musimy tylko jedno ...... by w majtkach mieć czysto, resztę możemy, albo nie!

  Zgłoś nadużycie Gość wtorek, 30, sierpień 2011 19:00 Link do komentarza
 • remak

  Hasło:POLACY ZASŁUGUJA NA WIĘCEJ
  co przez to rozumiecie przeswietni kandydaci
  bo mnie to hasło nic nie mówi i nie daje na dalsze 4lata ewentualnych waszych rządów.

  Zgłoś nadużycie remak wtorek, 30, sierpień 2011 14:09 Link do komentarza
 • czesiek

  Alicja strasznie się postarzała a brakuje jejpupilki słynnej Marii która dąży ile może do władzy!Wprawdzie nie po trupach ale zawsze!

  Zgłoś nadużycie czesiek wtorek, 30, sierpień 2011 03:01 Link do komentarza
 • Gość

  I co z tego, ze po imieniu, może "Alka skocz po piwo", też po imieniu i co z tego?

  Zgłoś nadużycie Gość wtorek, 30, sierpień 2011 02:00 Link do komentarza
 • infantylizm

  wiele osób dziwi się, gdy słyszy, że pan minister lub pan marszałek zwraca się do mnie po imieniu.....ŻENADA i INFANTYLIZM

  Zgłoś nadużycie infantylizm poniedziałek, 29, sierpień 2011 23:54 Link do komentarza
 • Pan Józek

  A co to za commandos na 2 miejscu?

  Zgłoś nadużycie Pan Józek poniedziałek, 29, sierpień 2011 23:27 Link do komentarza
 • ha

  Co dla regionu, co dla konkretnego mieszkańca Krosna proponujecie, oprócz okrągłych słówek ?

  Zgłoś nadużycie ha poniedziałek, 29, sierpień 2011 20:04 Link do komentarza
 • Tatar

  Polityczne rozdzielanie kasy, "karanie" regionów głosujących inaczej to kpina z demokracji. Czy posłowie PO myślą o kraju, jako całości, czy tylko o swoich miastach i gminach? Jeżeli to drugie, to Platforma musi przepaść.

  Zgłoś nadużycie Tatar poniedziałek, 29, sierpień 2011 18:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?