KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP: Inauguracja Mikołajczyka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsza runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski trzymała w emocjach do ostatniego podjazdu wyścigowego, za sprawą trzech zawodników jacy stoczyli emocjonującą walkę na 4540 trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012. Pierwszo planowe role odgrywali Tomasz Mikołajczyk, niekwestionowany zwycięzca sobotnich zawodów, Olek Michałowski, który po problemach z silnikiem okazał się w świetnej dyspozycji oraz Andrzej Szepieniec, po pierwszym podjeździe wyścigowym pierwszy, a ostatecznie trzeci w klasyfikacji generalnej 1 rundy GSMP.

REKLAMA


Rywalizacja w Korczynie podczas pierwszego dnia przebiegała w słonecznej pogodzie. Warunki atmosferyczne, jakich dawno nie widzieliśmy podczas podkarpackich rund, sprzyjały osiąganiu dobrych wyników. Świetnie dysponowany Tomek Mikołajczyk, już od rana był pewny swojego zwycięstwa. W samochodzie Mitsubishi Lancer Ultraleggera wyposażonym w sekwencyjną skrzynię biegów Krakowianin zdołał zejść do poziomu 1.56.787. Zeszłoroczny rekord trasy ustanowiony przez obecnoego Mistrza Polski Mariusza Mikołajczyka 1.56.333, był w zasięgu Mikołajczyka.

 

alt

Jest pierwsze miejsce i inaczej nie sądziłem, że będzie. Auto jest świetnie przygotowane za co dziękuję mojemu zespołowi – stwierdza Tomasz Mikołajczyk. Zawsze mówiłem że Ultraleggera jest najszybsza w Polsce. Zawody bardzo fajne, frekwencja wreszcie dopisała, a nasza rywalizacja dała kibicom wiele satysfakcji. Dzisiaj nie udało się urwać rekordu trasy ale podczas jutrzejszej rundy możecie spodziewać się, że Lancer Black Power pokaże co potrafi, jeśli nie będzie kolejnej wygranej i rekordu trasy, to mechanicy mogą zabrać mi samochód – żartował podczas rozdania zawodów Mikołajczyk.

Zawody podczas pierwszej rundy przebiegały bardzo spokojnie. Podczas całego dnia na trasie organizatorzy zanotowali jedynie trzy wypadki. Pierwszy z nich w wykonaniu Krzysztofa Farasia wydarzył się już podczas zapoznania z trasą. Zawodnik zbyt szybko najechał na Chomę w górnej części trasy i po wylądowaniu na asfalcie wjechał na bariery kończąc jazdę na korzeniu. Kolejnym pechowcem okazał się Robert Pawlak, który zaliczył dachowanie na PO11, tuż przed nawrotem. Ostatnim, który w efektowny sposób uderzył w barierę był kierowca zielonego Forda Escorta Krzysztof Kurasz, który jednak po obrocie na barierze ukończył podjazd.

Pierwszą piątkę generalki uzupełnili Marcin Bełtowski zajmujący czwarte miejsce oraz Rafał Grzesiński, który zajął piąte miejsce oraz pierwsze w grupie N, wyprzedzając Waldemara Kluzę (7 w generalce) oraz Adama Iwaniec na Clio.

Wszyscy zawodnicy bardzo komplementowali organizatora za sprawny przebieg zawodów, a także ich przygotowanie na najwyższym poziomie. Organizator spisał się naprawdę na medal. Zawody są świetne, kibiców na trasie nie brakuje, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówił Mariusz Stec, szósty podczas pierwszej rundy.

Dziesiatkę GSMP Korczyna uzupełnili Piotr Soja na 8 meijscu, Andrzej papamichalis oraz Michał Sowa w Lancerze Open+2000.

W ośce niedościgniony okazał się lokalny kierowca z Podkarpacia Roman Baran w Renault Clio RS. Tuż za baranem, do mety dojechał w historycznej Hondzie Arek Borczyk, i Grzegorz Musz w Hondzie Civic Type R, obaj reprezentanci Automobilklubu Małopolskiego.
W grupie A liderował Andrzej Papamichalis przed Grzegorzem Kozioł, obaj startując Lancerami. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Musza.
Historyki również walczyły ostro aż do ostatniego podium. Tu Arek Borczyk wygrał z Wojciechem Koczeskim w Subaru Legacy, a na trzecim miejscu ukończył Piotr Ostrowski w BMW M36 M3.

Przez cały dzień odbywały się imprezy towarzyszące. WORD w Krośnie przygotował miasteczko rowerowe oraz namioty gdzie można było dowiedzieć się wiele o sprawach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po południu kibice oraz mieszkańcy Krosna oraz okolic mogli odprężyć się przy muzyce zespołów The Grends, działający przy GOK w Korczynie oraz Steel Velvet, który zagrał tuż po ceremonii rozdania nagród za 1 rundę GSMP.

Niedzielna runda podobnie jak w sobtę rozpoczyna się o godzinie 9 podjazdem zapoznawczym, następnie kibice obejrzą jeden podjazd treningowy, po którym na trasę ruszą samochody zabytkowe. Zakończeniem 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 będą dwa podjazdy wyścigowe oraz ceremonia wręczenia nagród.

1. Tomasz Mikołajczyk - Mitsubishi Evo Ultraleggera - Open+2000  - 3.55.255
2. Aleksander Michałowski - Mitsubishi Lancer HKS - Open+2000 - 3.56.478
3. Andrzej Szepieniec - Mitsubishi Lancr Evo IX   - Open+2000 - 3.57.044
4. Marcin Bełtowski - Subaru Impreza - Open+2000 - 3.59.543
5. Rafał Grzesiński - Mitsubishi Lancer Evo IX - N+2000 - 4.00.068
6. Mariusz Stec - Mitsubishi Lancer Evo IX - Open+2000 - 4.00.726
7. Waldemar Kluza - Mitsubishi Lancer Evo - N+2000 - 4.01.419
8. Piotr Soja - Lotus Exige - Open+2000 - 4.05.225
9. Andrzej Papamichalis - Mitsubishi Lancer Evo - A+2000 - 4.08.665
10. Michał Sowa - Mitsubishi Lancer Evo IX - Open+2000 - 4.08.974

Zapraszamy do fotorelacji z pierwszego dnia wyścigu "Prządki 2012". Zdjęcia znajdziecie na naszym facebook'u.

 

Łukasz Strzelecki
Foto:
Arkadiusz Bar

  • autor: Łukasz Strzelecki
Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2012 12:55

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?