Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Pierwsze kilometry Artura Rowińskiego w GSMP zaliczone

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsze rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrano w miniony weekend 19 i 20 maja na Podkarpaciu. Bazą 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 była Korczyna, do której na inaugurację sezonu ściągnęło 82 zawodników i tysiące kibiców, którzy dopingowali wszystkich zawodników podczas dwóch dni zmagań, na jednej z najtrudniejszych tras w kalendarzu GSMP.

REKLAMA
W gronie debiutantów pojawił się Artur Rowiński z Audi Quattro przygotowanym jak B grupowa rajdówka, jakie jeszcze 30 lat temu startowały na trasach Mistrzostw Świata. Podczas pierwszej rundy GSMP Korczyna Artur zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Niedziela stała jednak pod znakiem 13, i Rowiński nie ukończył podjazdów wyścigowych po awarii jaka przydarzyła się w jego Audi.

alt

Zawodnik podkreślał bardzo dobrą atmosferę jaka panuje podczas zawodów GSMP, w których chciałby zadomowić się na dłużej i powalczyć o jak najwyższe podium w klasyfikacji generalnej cyklu 2012.

Artur Rowiński:
Udało się zadebiutować w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i z tego jestem jak najbardziej zadowolony. Podczas całego weekendu mieliśmy dużo nauki, bo i ja uczyłem się trasy i stylu wyścigowej jazdy a moi mechanicy pracy podczas takich zawodów. Jestem zadowolony, bo z podjazdu na podjazd byłem coraz lepszy. Sobotę zakończyłem na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej i to bardzo mocno mnie podbudowało. Jak na żółtodzioba w GSMP to bardzo dobry wynik. Czasy jakie kręciłem dobrze rokują na przyszłość. Niestety nie udało się ukończyć niedzielnej 2 rundy z powodu niewielkiego defektu auta, który podczas pierwszego podjazdu wyścigowego wyeliminował mnie z rywalizacji. Pomimo awarii spędziłem super weekend w gronie wyścigowców i jestem zadowolony z debiutu. Nie ukrywam, trasa w Korczynie jest bardzo szybka i techniczna i wjechać się w nią nie było łatwo. W Open+2000 startują bardzo mocne samochody, do których ciężko będzie się zbliżyć, ale GSMP to nie tylko walka w czubie, to również wielki piknik, spotkanie ze znajomymi no i jazda dla kibiców, którym mam nadzieję podoba się moje Audi Quattro. Atmosfera podczas inauguracji była świetna i mam nadzieję, że kolejne rundy przyniosą równie dużo emocji. Do zobaczenia w Jahodnej na Słowacji już 9 i 10 czerwca.

Łukasz Strzelecki
Foto: Arkadiusz Bar

  • autor: Łukasz Strzelecki

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj