KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niebieski Dzień Dziecka w parku

Pomysł zaproszenia policji na Dzień Dziecka okazał się strzałem w „10”. Pogoda dopisała, a podczas pikniku w Ogródku Jordanowskim bawiło się ponad pół tysiąca dzieci. Imprezę patronatem objął prezydent Piotr Przytocki, a w jej zorganizowaniu pomagali liczni wolontariusze i policjanci, w tym z Komendy Wojewódzkiej Policji.

REKLAMA


Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali: Komendant Miejski Policji w Krośnie, mł. insp. Adam Pietrzkiewicz oraz Prezydent Bronisław Baran. Po chwili sami już brali udział w konkurencjach z dziećmi, jako kapitanowie drużyn. W pierwszej konkurencji pikniku najlepsza okazała się drużyna prezydenta Barana.

alt

Dzięki pięknej pogodzie, w imprezie uczestniczyło ponad 500 najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w tym kilkuset uczniów z początkowych klas krośnieńskich szkół podstawowych, które przyjęły zaproszenie i zgłosiły swój udział w postaci grup zorganizowanych (SP nr 1, nr 6, nr 8, nr 10, nr 12 oraz z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie). Pomysł na „Niebieskie wakacje” pojawił się w ubiegłym roku, stanowi rozwinięcie współpracy świetlicy socjoterapeutycznej z policją. „Niebieskie” atrakcje zapewniali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

alt

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursach ze znajomości znaków drogowych, czy też ogólnej wiedzy, jak dbać o własne bezpieczeństwo i zachowywać się w trudnych sytuacjach. Można było oznakować rower, obejrzeć, a nawet założyć na siebie policyjny sprzęt. Swoje umiejętności zaprezentował także policyjny pies tropiący „aspirant Arkas”. Zabrakło zapowiadanych policyjnych koni służbowych, które miały dotrzeć na piknik z Rzeszowa, za co przepraszał dzieci komendant Pietrzkiewicz. Szczęśliwie nie brakło „koni mechanicznych” – ogromnym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyły się policyjne Hondy. Zorganizowano liczne konkursy, gry i zabawy. Policjanci zmierzyli się z dziećmi między innymi w rozgrywkach unihokeja.

alt

Uczestnicy pikniku bawili się również w mini-miasteczku edukacyjnym, przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Przy namiocie Maltańskiej Służby Medycznej można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przećwiczyć teoretyczną wiedze na fantomie.

Artystyczną oprawą Niebieskiego Dnia Dziecka była animacja taneczna Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” oraz koncert zespołu wokalnego SKDiM „Dysonans”.

Impreza została wsparta przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Krosnoludzkie Centrum Wolontariatu, Szczep Harcerski „Górskie Bractwo” oraz Maltańską Służbę Medyczną Oddział Krosno, Komendę Hufca ZHP KROSNO im. Jana i Stanisława Magurów, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Szkołę Podstawową nr 6 w Krośnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Krośnie, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie oraz Urząd Miasta Krosna.

Świetlica w Ogródku Jordanowskim w Krośnie bardzo dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji „Niebieskiego Dnia Dziecka” oraz składa ogromne podziękowania dla wszystkich instytucji i firm, które przekazały nagrody rzeczowe lub środki finansowe na zakup upominków i poczęstunku dla dzieci: Urząd Miasta Krosna, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, PGNiG Technologie - oddział Naftomontaż w Krośnie, drukarnia Hedom, Krosglass, Domicela, Cellfast, Arkus, Model Making, Bingo Cosmetics, Billkros, Glasmark, Decor, Krossport, Delikatesy Centrum, Pro-Han, księgarnia Pegaz.

Piotr Dymiński
Fot. Paweł Matelowski, Klaudyna  Konarzewska, Piotr Dymiński

 • autor: Mateusz Głód

12 komentarzy

 • niebieski kotek

  Plakaty na mieście były przed imprezą, informacja na portalu była przed imprezą. Zawiodła spostrzegawczość, a nie organizatorzy i portal :)

  Zgłoś nadużycie niebieski kotek czwartek, 31, maj 2012 13:29 Link do komentarza
 • mama

  Dziękuję za linka. Ja niestety rzadko tu zaglądam, o artykułach na tym portalu dowiaduję się z facebooka. I tam niestety nie było informacji przed imprezą, a dopiero po. Szkoda, po prostu mi szkoda.

  Zgłoś nadużycie mama czwartek, 31, maj 2012 00:37 Link do komentarza
 • fotopstryk

  Dorga mamo: w dziale wydarzeń kulturalnych znajduje artykuł któy zapowiada to wydarzenie :)
  http://www.krosnocity.pl/kultura/wydarzenia-kulturalne/niebieskie-wakacje-w-ogrodku-joradnowskim.html

  Zgłoś nadużycie fotopstryk czwartek, 31, maj 2012 00:01 Link do komentarza
 • mama

  Heh, ok. To skora tak dobrze czytasz ze zrozumieniem to dziwię się czemu nie rozumiesz mojego poprzedniego wpisu. Ja nie mam pretensji do KrosnoCity, że impreza była wtedy, a wtedy. Chodzi o cytat zamieszczony w moim porzednim wpisie. Portal pisze, że impreza odbyła się w Dzień Dziecka, czyli domyślnie 1 czerwca. Nigdzie w tekście nie ma informacji o dokładnej dacie, kiedy się to wszystko odbyło. Dopiero dziś na mieście widziałam stare plakaty, że był to 27 maja. Czy w tekście jest o tym informacja? Nie. Poza tym taki artykuł powinien się pojawić przed, a nie po. Więcej ludzi by wiedziało, że coś takiego będzie zorganizowane.

  Zgłoś nadużycie mama środa, 30, maj 2012 23:50 Link do komentarza
 • emik

  Szkoda tylko, że nie zorganizowano tego np. w sobotę, bo pracujący rodzice też chętnie zabraliby dziecko na taką imprezę, a tak nie mieli okazji.

  Zgłoś nadużycie emik środa, 30, maj 2012 01:53 Link do komentarza
 • Łodziaty

  A w Łodzi to pies policyjny sam biega po ulicach, bez kagańca i sam wie co robić. Ten w Krosnie to chyba jakiś lewy jak widze po zdjęciach...

  Zgłoś nadużycie Łodziaty środa, 30, maj 2012 01:21 Link do komentarza
 • Jagus

  Ja popieram takie coś.

  Zgłoś nadużycie Jagus środa, 30, maj 2012 00:38 Link do komentarza
 • żelazny

  do "mama" - zasadniczo ja widzę różnicę, przede wszystkim czytam tekst. Jeżeli miałbym komukolwiek podziękować za zorganizowanie dnia dziecka parę dni przed terminem oficjalnym to dziękowałbym organizatorom... nie krosnocity... krosnocity nie ma nic do tego, informuje jedynie o wydarzeniu i nazwie wydarzenia jaka się nadarzy bądź zdarzyła... Niebieski Dzień Dziecka, czy to jest nazwa oficjalna 1 czerwca? Nie, jest to zupełnie inna impreza przygotowana przez określone instytucje. Jak widać nie wolno nic organizować, nawet dla dzieci, bo zawsze jest jakieś ale, jak nie o miejsce, to o czas, formę a nawet o nazwę... ja za to dziękuje za informacje krosnocity bo są rzetelne i zawsze z pierwszej ręki.

  Zgłoś nadużycie żelazny wtorek, 29, maj 2012 21:40 Link do komentarza
 • żółty

  Tak był. Był niebieski dzień dziecka w parku, a 1 czerwca będzie Międzynarodowy Dzień Dziecka.

  Zgłoś nadużycie żółty wtorek, 29, maj 2012 19:46 Link do komentarza
 • mama

  "Pomysł zaproszenia policji na Dzień Dziecka okazał się strzałem w „10” " - to dzień dziecka już był? Ja myślałam, że jest dopiero za 3 dni, ale ja się nie znam... Dzięki KrosnoCity za doinformowanie!!

  Zgłoś nadużycie mama wtorek, 29, maj 2012 19:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?