KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku paralotniarza

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku paralotniarza Fot. KrosnoCity.pl

Mężczyzna, który zginął w Targowiskach był doświadczonym paralotniarzem. Wczoraj (7.04) informowaliśmy o śmiertelnym wypadku na lotnisku trawiastym w Targowiskach koło Krosna.

REKLAMA


Do wypadku doszło 7 kwietnia w godzinach popołudniowych. 36-letni pilot paralotni (mieszkaniec powiatu brzozowskiego) podczas startu upadł na ziemię. Wezwane pogotowie podjęło próbę reanimacji, mężczyzna jednak zmarł prawdopodobnie na skutek obrażeń wewnętrznych. - Ciało zabezpieczono do sekcji zwłok - informuje prokurator Janusz Ohar.

Mężczyzna był doświadczonym paralotniarzem, latał od kilkunastu lat. Przyczyny wypadku pomoże ustalić Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która dzisiaj ma przybyć na miejsce.

Wiadomo, że do wypadku doszło podczas startu w czasie ćwiczeń. Według wstępnych ustaleń pękła linka wyciągarki, wtedy instruktor miał z ziemi, drogą radiową poinformować pilota by wolno ściągnął linki aby opanować paralotnię. - Pilot gwałtownie ściągnął linki, czasza złożyła się, a on sam runął na ziemię z wysokości około 20 metrów. Na takiej wysokości jest bardzo mało czasu na reakcję - mówi prokurator Janusz Ohar na podstawie pierwszych ustaleń i zeznań przesłuchanych świadków zdarzenia.

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono cały sprzęt (w tym linę i wyciągarkę). Zbadano stan trzeźwości instruktora i obsługi wyciągarki. Mężczyźni byli trzeźwi.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • nielot kiwi

  do POL671, autor przedstawia takie informacje jakie podaje prokuratura. Proszę też popatrzeć na datę publikacji i czytać uważnie: "na potrzeby śledztwa zabezpieczono cały sprzęt (w tym linę i wyciągarkę)" , a Pan wymagasz, żeby autor dzień po wypadku miał ekspertyzę?

  Zgłoś nadużycie nielot kiwi niedziela, 13, kwiecień 2014 21:46 Link do komentarza
 • POL671

  do autora.
  1. Doświadczony paralotniarz i jemu trzeba mówić co robić z linkami ?
  2. ma Pan nagranie rozmów paralotniarza przez radio
  Niech Pan nie sugeruje że to była wina paralotniarza
  Lepiej niech Pan śledzi wyniki ekspertyz liny i wyciągarki oraz wynik badania komisji. Nie badź Pan Macierewicz

  Zgłoś nadużycie POL671 niedziela, 13, kwiecień 2014 20:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?