KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego w Krośnie Polecamy

Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego w Krośnie Fot. KrosnoCity.pl

Policja zatrzymała sprawcę poniedziałkowego fałszywego alarmu bombowego w Krośnie. To 39-letni mieszkaniec Krosna. Według jego zgłoszenia ładunki wybuchowe miały się znajdować w budynkach krośnieńskiego sądu i prokuratury. Podczas zatrzymania był pijany.

REKLAMA


W miniony poniedziałek (21.07) przed godziną 18 dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał telefon alarmowy, w którym otrzymał informację od anonimowego mężczyzny, że w budynku sądu i prokuratury w Krośnie zostały podłożone ładunki wybuchowe.

- Oficer dyżurny podczas połączenia próbował nawiązać dialog z rozmówcą jednak mężczyzna po krótkiej rozmowie powtórzył, że podłożył bomby i zakończył połączenie. Policjanci przeszukali obiekty sądu i prokuratury, nic nie znaleźli. Przystąpiono również do czynności mających na celu ustalenie sprawcy alarmu bombowego - mówi Beata Winiarska, rzecznik krośnieńskiej policji.

Wydział kryminalny ustalił i zatrzymał dzwoniącego na Policję mężczyznę. To 39-letni mieszkaniec Krosna, który jak się okazało miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przyznał się do "bombowego żartu". Teraz odpowie za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sparaliżowana praca kilkudziesięciu instytucji w całym kraju
We wtorek (22.07) rano pracownicy krośnieńskiej prokuratury odebrali maile z kolejnymi wiadomościami o podłożonym ładunku wybuchowym. Komunikaty trafił na skrzynki pocztowe prokuratury o godzinie 2:11 i 2:13 w nocy. Eksplozja miała mieć miejsce (wtorek 22.07) o godzinie 12:30.

Oto treść oryginalnej wiadomości jaka znalazła się na skrzynce pocztowej krośnieńskiej prokuratury.

W tej instytucji podłorzono bombę, ktura podczas wybuchu rozpyli śmiercionośne bakterie oraz trujący gaz bojowy. Uciekajcie, zginą ludzie. Bomba wybuchnie o godzinie 12:30.

- Ekipa pirotechników przeszukała cały budynek, ponownie jak wczoraj nie znaleziono żadnych ładunków - mówi Janusz Ohar, rzecznik krośnieńskiej Prokuratury Okręgowej.

Mail z wiadomością o podłożonej bombie dotarł również do Urzędu Skarbowego w Krośnie przy ul. Składowej. Tam również nic nie odnaleziono.

Jak poinformował KrosnoCity.pl Rzecznik Prokuratury Okręgowej, złożono już wniosek o ściganie sprawcy fałszywych alarmów bombowych.

mg

 • autor: mg

2 komentarzy

 • tango

  niestety z winy sadow i prokuratur ludzie nie majacy z nikad ratunku i bedacy nekani przez te instytucje szukaja drastycznych wyjsc szukajac pomocy.... prawda jest taka,ze to wyjatkowo zarazone instytucje naszego kraju nie majace zadnego bata nad soba.... chulaja jak chca oglaszajac absurdy i chroniace przestepcow.... straszna prawda.... pracuja tam osoby ktore powinny krowy pasc i to pod nadzorem.... mam nadzieje ze my jako spoleczenstwo wezmiemy sie za nich.... oddzielimy ziarno od plew... wiem o czym mowie..... choc tego przypadku nie znam....

  Zgłoś nadużycie tango czwartek, 24, lipiec 2014 14:33 Link do komentarza
 • Rainer

  Krosno city niech przestanie robić reklamę prokuratorą z Krosna o rodowodzie PRLowskim i jednocześnie niech przestaną robić kryptoinwigilację głupimi hasełkami. Ciekawie czy portal krośnieński napisze o przestępstwach jakie zachodzą w sądzie oraz prokuraturze krośnieńskiej.

  Zgłoś nadużycie Rainer czwartek, 24, lipiec 2014 13:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?