Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pożar domu we Wrocance

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

We Wrocance płonął drewniany dom. Strażacy byli zmuszeni do rozbiórki części konstrukcji. Działania trwały prawie trzy godziny. W tym czasie wybuchł inny pożar w Krośnie.

REKLAMAO godzinie 18.05 krośnieńscy strażacy zostali wezwani do palącego się drewnianego budynku mieszkalnego we Wrocance (gm. Miejsce Piastowe). - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że ze ściany szczytowej budynku drewnianego w okolicy komina wydostaje się dym. Zadymienie nie rozprzestrzeniło się na pomieszczenia mieszkalne, lecz gromadziło się pod wykonanym obiciem. Po sprawdzeniu ściany szczytowej i odkręceniu podbitki w miejscu wydostawania się dymu stwierdzono, że ogień przedostający się z przewodów zapalił przyległą ścianę - informuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.

W celu ugaszenia palącej się drewnianej konstrukcji ściany, strażacy byli zmuszeni do częściowej rozbiórki stropu przylegającego do komina i podania jednego prądu wody i proszku gaśniczego. Następnie wyburzyli piec kaflowy, rozebrali ściankę szkieletową i oddymili strych.

Do palącego się domu zadysponowano 2 pojazdy i 9 strażaków z KM PSP Krosno oraz 2 pojazdy i 16 strażaków z OSP Wrocanka i OSP Głowienka. Działania trwały prawie 3 godziny. W tym samym czasie ich koledzy gasili pożar hali produkcyjnej w Krośnie.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj