Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pożar na hali produkcyjnej w Krośnie. Ewakuowano pracowników Polecamy

Zakład Pracy Chronionej SIP Krosno Zakład Pracy Chronionej SIP Krosno Fot. KrosnoCity.pl

W poniedziałek (22 grudnia) wieczorem strażacy nie mieli spokoju. Dwa zastępy wyjechały do pożaru domu, a wkrótce przyjęto zgłoszenie o pożarze na hali produkcyjnej SIP w Krośnie. Skierowano tam natychmiast jednostki PSP i OSP.

REKLAMA- Gdy 2 zastępy gaśnicze z KM PSP Krosno prowadziły działania we Wrocance, na hali produkcyjnej w Zakładzie Pracy Chronionej SIP Krosno wewnątrz jednego z urządzeń doszło do powstania pożaru i zadymienia hali. Zgłoszenie o zaistnieniu tego zdarzenia wpłynęło do KM PSP Krosno o godz. 19.33 - informuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie, bryg. Mariusz Kozak.

Do pożaru zostali wysłani strażacy stanowiący obsadę jednego pojazdu gaśniczo-ratowniczego oraz dwa zastępy z OSP Turaszówka i jeden zastęp z OSP Suchodół. Jednostki dojeżdżały na miejsce zdarzenia ze wszystkich stron.

- W wyniku pożaru zadymiona została duża część hali i wszyscy pracownicy zostali ewakuowani przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy sprawdzili pomieszczenie hali, zlokalizowali miejsca pożaru i oddymili halę - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Pożar powstał od śrutownicy. Tlący się materiał został usunięty z wnętrza urządzenia, a następnie wywieziony na zewnątrz budynku w metalowej skrzyni przy pomocy wózka widłowego, gdzie go dogaszono. W działaniach trwających ponad 1 godzinę brało udział łącznie: 1 zastęp (4 strażaków) z KM PSP Krosno oraz 3 zastępy (12 strażaków) OSP.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj