KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W pożarze zginęła matka czwórki dzieci

W pożarze zginęła matka czwórki dzieci Fot. Krosno112.pl

Trwają prokuratorskie czynności wyjaśniające przyczynę pożaru do jakiego doszło dziś (31.01) rano w Daliowej w powiecie krośnieńskim. W pożarze zginęła 35-letnia kobieta, matka czworga dzieci.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w sobotę (31.01) około godziny 10:00. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że 35-latka na chwilę wyszła do sąsiadów. W tym czasie w domu wybuchł pożar. Kobietę zaalarmował najprawdopodobniej krzyk dzieci. - Wróciła do domu i wyprowadziła czwórkę dzieci na zewnątrz, sama wróciła jeszcze do środka. Niestety nie wyszła już z budynku. Sąsiedzi nie mogli jej pomóc, gdyż w płonącym budynku utrzymywała się wysoka temperatura i duże zadymienie - mówi bryg. Mariusz Kozak - Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie.

- Kobietę strażacy znaleźli w kuchni, gdzie leżała na podłodze przygnieciona szafką. Ewakuowano ją przez okno i przekazano obsadzie Państwowego Ratownictwa Medycznego, która stwierdziła zgon kobiety - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Czwórka dzieci została przewieziona do szpitala. Na miejsce zdarzenia przyjechał również wójt oraz pracownicy Urzędu Gminy Jaśliska.

W akcji gaśniczej brało udział 37 strażaków. Działania zakończyły się około godziny 14:00.

Potrzebna pomoc
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć rodzinę, mogą to zrobić przez Archidiecezję Przemyską, Caritas oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach. Poszkodowanej rodzinie potrzebna jest żywność o przedłużonym terminie ważności, środki czystości, ubrania, a także pieniądze. Osoby chcące pomóc, mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśliskach pod numerem telefonu 13 43 105 89.

mg

 • autor: mg

4 komentarzy

 • marekogarek

  Dziś była wycieczka PTTK Krosno, podczas której przewodnik Rysiek opowiedział w autobusie o tej tragedii. Puścił w obieg kapelusz i ..... monet w kapeluszu nie było słychać. Wystarczą takie spontaniczne gesty i świat będzie dla tych dzieciaków odrobinę lepszy. Oby tylko pieniądze wpłacone przez nas trafiły do tych dzieciaków, które nie maja nawet bielizny na zmianę.RYSIEK, jesteś kawał gościa. Nikt z nas o tym nie pomyślał, a ty .......

  Zgłoś nadużycie marekogarek niedziela, 01, luty 2015 19:20 Link do komentarza
 • look

  Daliowa od Dukli jest jakieś 20 km. Daliowa jeszcze kilka lat temu należała do gminy Dukla. Od 2010 roku do nowo utworzonej Gminy Jaśliska. Zginęła kobieta w tym pożarze matka 4 dzieci.

  Zgłoś nadużycie look niedziela, 01, luty 2015 00:30 Link do komentarza
 • kajzer

  kolego jak nie wiesz gdzie jest Daliowa popatrz na mapę
  tragedia WSPÓŁCZUCIE DLA RODZINY

  Zgłoś nadużycie kajzer sobota, 31, styczeń 2015 15:34 Link do komentarza
 • Bacian Biały

  Mateusz ogarnij sie, choc troche sie ogarnij, gdzie Daliowa a gdzie Dukla.

  Zgłoś nadużycie Bacian Biały sobota, 31, styczeń 2015 15:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?