KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podrabiał i podmieniał "setki"

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Krośnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie zapłacił za zakupy podrobionym banknotem stuzłotowym. Okazało się, że to ktoś z rodziny podmienił banknoty w skrytce.

REKLAMA


- Mieszkaniec Krosna robiąc zakupy w krośnieńskim markecie, próbował zapłacić podrobionym banknotem. Gdy ekspedientka obsługująca mężczyznę zorientowała się, że pieniądze mogą być fałszywe, powiadomiono o tym fakcie policję - informuje Komenda Miejska Policji. Mężczyzna jednak nie przyznawał się do podrobienia pieniędzy. -W trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że ktoś podmienił banknoty na podrobione - informuje KMP Krosno.

24-letni krośnianin przyznał się, że zeskanował banknot o nominale 100 zł, a następnie wydrukował kilkanaście takich banknotów. Wydrukowane pieniądze pozostawił w skrytce 52-latka, równocześnie zabierając autentyczne stuzłotówki. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, na którym mężczyzna drukował banknoty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny.

Młodemu mężczyźnie za podrabianie pieniędzy oraz za puszczanie ich w obieg grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?