KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zerwane dachy po poniedziałkowej burzy Polecamy

Gorąca Linia KrosnoCity.pl Gorąca Linia KrosnoCity.pl

Do późnych godzin popołudniowych trwała akcja strażaków i innych służb ratunkowych po burzy z silnym wiatrem, która przeszła nad Krosnem i regionem krośnieńskim. Najwięcej strat zanotowano w gminie Korczyna.

REKLAMA


Silny wiatr w poniedziałek (30.03) w godzinach popołudniowych łamał drzewa i zrywał dachy.

Do sześciu poważnych uszkodzeń dachów doszło w powiecie krośnieńskim. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w Gminie Korczyna. Wiatr uszkodził między innymi fragment dachu na Urzędzie Gminy.

W tej samej gminie doszło jeszcze do paru innych zdarzeń, w których naruszone zostały pokrycia w domostwach. Zniszczone zostały również samochody.

Strażacy interweniowali także w Odrzykoniu, Komborni, Woli Komborskiej, Bratkówce, Ustrobnej i Jaszczwi.

W kilkuset gospodarstwach nie ma prądu. W Gminie Korczyna przywrócenie dostawy energii planowane jest koło północy.

Na terenie województwa Podkarpackiego strażacy do usuwania skutków gwałtownej burzy wyjeżdżali dzisiaj blisko 30 razy. Burza z gwałtownym wiatrem i gradem trwała kilkanaście minut.

Gorąca Linia KrosnoCity.pl jest do Waszej dyspozycji. Informujcie o zdarzeniach. Na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. możecie przesyłać zdjęcia ze zdarzeń w Krośnie i regionie.

Zdjęcie z dzisiejszego zdarzenia w Korczynie otrzymaliśmy od naszego internauty na Gorącą Linię KrosnoCity.pl.

POGODA
30 marca, między godziną 17:00 a 17:30 na radarze w promieniu 100 km od Krosna zarejestrowano 364 doziemne wyładowania atmosferyczne. Jaka pogoda czeka nas w następnych godzinach? W nocy z poniedziałku na wtorek wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Warunki pogodowe nad regionem pogorszą się we wtorek w ciągu dnia. Rano zachmurzenie małe, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), południowy i południowo-zachodni.

mg

aktualizacja: (30.03), 21:20

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?