KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odnalazła się zaginiona 92-letnia mieszkanka Korczyny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci i strażacy z Krosna od wczoraj poszukiwali 92-letniej mieszkanki Korczyny. Kobieta wyszła z domu w sobotę po południu nie informując nikogo z rodziny. Dziś okazało się, że staruszka przebywała u swoich krewnych, którzy nie wiedzieli o poszukiwaniach.

REKLAMA


92-letnia mieszkanki Korczyny wyszła z domu w sobotę (5.09) w godzinach popołudniowych. Zaniepokojona jej losem rodzina zgłosiła zaginięcie w niedzielę (6.09).

- Z uwagi na wiek i stan zdrowia do poszukiwań zaangażowano kilkadziesiąt osób - policjantów i strażaków z komend miejskich w Krośnie, strażaków ochotników z Korczyny i Komborni oraz ratowników GOPR. Wykorzystano policyjnego psa tropiącego oraz psy ratownicze z Cywilnego Stowarzyszenia Zespołów Ratowniczych z Psami "Storat". Strażacy do działań wykorzystali kamerę termowizyjną - informuje Klaudyna Konarzewska z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Przeszukano okolice miejsca zamieszkania kobiety, pobliskie lasy i pola. Sprawdzano w szpitalach, na dworcach, w miejscach, gdzie kobieta mogła szukać schronienia. Pytano o nią ustalonych członków rodziny, mieszkańców Korczyny i Czarnorzek.

- Dopiero dziś rano (7.09) policjanci zostali powiadomieni, że 92-letnia kobieta przebywa w sąsiedniej miejscowości u swoich dalszych krewnych, którzy nie wiedzieli o prowadzonej akcji poszukiwawczej - dodaje Klaudyna Konarzewska.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?